Galatasaray'da bir yanda ligde ve Avrupa'da sergilenen başarılı performans camiayı sevindirirken, diğer yanda sezon başı yapılan transferlerin çoğundan yeteri kadar verim alınamaması moralleri bozuyor.

Tottenham'dan kiralık olarak kadroya katılan ve potansiyelinden ötürü yüksek beklenti içinde olunan Ndombele, tam bir hayal kırıklığına dönüşmüş durumda. Fransız futbolcunun saha içine bir an önce etki etmesi beklenilirken, mevcut fiziksel durumunun performans sergilemekten çok uzak olması, gözden çıkarılacağı spekülasyonlarına yol açtı.

HAMBURGER SİPARİŞİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU

Ndombele'nin son olarak takımıyla kaldığı otel odasına hamburger sipariş etmesi sonucu Okan Buruk ile tartışma yaşadığı haberleri bardağı taşıran son damla olurken, taraftarlar da sosyal medyada oyuncuya tepki gösterdi. Yaşanan bu gelişmeler sonucunda 26 yaşındaki futbolcunun profesyonellikten uzak tavırları sebebiyle devre arasında Tottenham'a geri gönderileceği konuşulmaya başlandı.

ERKEN FESİH MÜMKÜN DEĞİL

Ancak İngiliz basınında yer alan haberlerde, Galatasaray Ndombele ile ayrılmak istese dahi bunun için devre arasını değil, sezon sonunu beklemek zorunda kalacağı iddia edildi.

The Athletic'de yer alan haberde, Galatasaray'ın Ocak ayında Ndombele'nin kiralık sözleşmesini feshetmek istediği yönünde haberler çıkmasına rağmen bunun mümkün olmadığı belirtildi. Galatasaray'ın oyuncuyla sözleşmesini erken sonlandırmaya istekli olduğu ancak Tottenham ile yapılan anlaşmada 'erken fesih' seçeneğinin bulunmadığı, bu sebeple Ndombele'nin sezon sonuna kadar Türkiye'de kalacağı bilgisi paylaşıldı.

FLORYA'DAKİ ODASINDAN SÜT ÇIKTI

Gazeteci Mehmet Özcan geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda, kulüp kaynaklarından hamburger olayını doğrulatamadığını ancak Ndombele'nin Florya'daki odasından çok miktarda süt çıktığını ve futbolcunun beslenmesine özen göstermediğini belirterek eleştiride bulunmuştu.

NDOMBELE GALATASARAY'DA MUTLU

Öte yandan Galatasaray'a yakın kaynaklar, bu iddiaların doğru olmadığını ve basında çıkan 'aşırı kilo' ve 'hamburger olayı'nın gerçekleri yansıtmadığını bildirdi.

Ndombele'nin kas ağrısından dolayı kendi isteği üzerine kadroda yer almadığı, Galatasaray’da mutlu ve oynamak için motive durumda olduğu belirtildi.