Fatih’te Şehsuvar Bey mahallesi sakinleri 20 gündür internetlerinin olmadığını belirterek hem esnafın hem de evden çalışanların zor durumda kaldığını söyledi. 

ESNAF İŞ YAPAMAZ HALE GELDİ

Turistlerin uğrak noktalarından biri olan mahallede lokanta işleten esnaf, internet olmayınca 30 kişilik masalardan ancak 7 tanesinin dolduğunu söyledi. ” İnternetin olmadığını gören gidiyor” diyen esnaf 20 gündür iş yapamadığını söyledi.

ONLİNE SATIŞLAR ETKİLENDİ

Öte yandan atölyesinde masa sandalye üretimi yapan ve bunları internet aracılığı ile online satışa sunan bir marangoz da yine iş yapamadığını söyleyerek büyük mağduriyet yaşadıklarını belirtti.

Mahalleli konuyla ilgili internet şirketlerini aradıklarında ise kendilerine "Kabloların yandığını ve arızanın ne zaman giderileceğinin bilinmediği” söyleniyor.

internet-kesintisi-fatih-show-ozel2

EVDEN ÇALIŞANLAR İŞ YERLERİ İLE SIKINTI YAŞADI

Teknoloji çağında 20 gündür interneti olmayan mahallede özellikle Kadırga Limanı Caddesi kesintiden etkilenirken, evden çalışanlar da iş yerleri ile sıkıntı yaşamaya başladı.

KULLANAMADIKLARI İNTERNETİN FATURASINI ÖDEYECEKLER

Okulların açıldığı dönemde öğrencilerin de internete ihtiyaçları olduğunu belirten mahalleli, gelecek faturaya ise “Zaten 20 gündür internet yok, boş yere kullanmadığımız internetin faturasını ödeyeceğiz” diyerek tepki gösterdi.