Apple, İPhone 15 serisini 12 Eylül'de tanıtacak. Wonderlust etkinliğinde tanıtılacak yeni İPhone'lar hakkında merak edilen detaylar, özellikleri ve fiyatı..

İPhone-15-Apple-ne-zaman-çıkacak

Yeni İPhone 15 Ultra

İPhone 15 serisi tanıtılmasına günler kaldı. Apple İPhone 15 serisi, 12 Eylül Wonderlust etkinliğinde tanıtılacak. iPhone 15 serisi resmî olarak 12 Eylül’de TSİ 20.00’de başlayacak etkinlikte tanıtılacak. iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max olmak üzere dört modelin tanıtılacağı biliniyor. Ancak, Apple’ın beşinci bir model ekleyebileceği yönünde söylentiler var. Serinin en üst ve pahalı modeli iPhone 15 Ultra olabilir. İPhone 15 serisinde 12 yenilik bulunuyor. 

İPHONE 15 ÖZELLİKLERİ

Apple İPhone 15 Pro Max modeli, tasarımda farklılık yapacak. Yeni İPhone 15'ler, kavisli kenarlara sahip olabilir. Önceki Pro modellerinde paslanmaz çelik kullanan Apple, Pro modellerde daha hafif ve sağlam titanyum tercih edecek. 6GB RAM 1TB’a kadar dahili depolama alanıyla gelecek. iPhone 15 Ultra ise, 8GB RAM 2TB’a kadar dahili depolama alanı sunacak ve düz Pro modeline gelişmiş kamera özellikleriyle gelmesi bekleniyor.

iphone15-Apple

İki iPhone arasındaki diğer özelliklerin aynı olması bekleniyor. Güç ve ses düğmelerinin biraz daha aşağıda olması bekleniyor. Sessize alma anahtarının yerini Apple Watch Ultra’daki eylem düğmesi alacak. Tüm iPhone 15 modelleri Lightning bağlantı noktası yerine USB-C portunu kullanacak. Ancak, iPhone 15 ve 15 Plus’ın mevcut Lightning portlu iPhone’larla yakın hızlarda veri aktarımına izin vereceği, iPhone 15 Pro’ların daha yüksek hızlarda veri aktarımı sağlayacağı söyleniyor.

İPHONE 15 FİYATI NE KADAR OLACAK?

Yeni renk seçenekleri yer alıyor. Bu yıl Titan Grisi, Mavi, Gümüş ve Uzay Siyahı renkleri geliyor. iPhone 15’in başlangıç fiyatının 800 dolar olması bekleniyor. Apple’ın bu yıl özellikle Pro modellerde titanyum tasarımı kullanması ve periskop kamera kullanması gibi sebeplerle fiyat artışına gideceği konuşuluyor.