İsrail Gazze'yi bombalamaya devam ederken İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Fadavi, İsrail'i açık açık tehdit etti.

Fadavi açıklamasında, ''Bazıları, pratik eylemi Hayfa'ya doğrudan füze atmak olarak görüyor. Bu, gerekirse tereddütsüz bir şekilde yapılacaktır." dedi.

Fadavi ayrıca "Demir Kubbe'nin başarı oranı yüzde 30'dur" dedi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Ali Fadavi, Tel Aviv yönetimine 'doğrudan çatışma' uyarısında bulundu. Fadavi, 'gerekli görüldüğü takdirde doğrudan Hayfa'ya füze saldırısı düzenlemeye hazır olduklarını' söyledi. 

'TEREDDÜTSÜZ BİR ŞEKİLDE YAPILACAKTIR'

Tahran Üniversitesi'nde açıklamalarda bulunan Fadavi, İran'ın İsrail'e karşı 'doğrudan harekete geçmesine' ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı: "Bazıları, pratik eylemi Hayfa'ya doğrudan füze atmak olarak görüyor. Bu, gerekirse tereddütsüz bir şekilde yapılacaktır."

'ABD, İSRAİL'İ KOLAYLIKLA FEDA EDEBİLİR'

ABD-İsrail ilişkilerine değinen Fadavi, "Amerika, İsrail'i kendi güvenliği için yarattı ve eğer kendini güvende hissetmiyorsa onu kolaylıkla feda edebilir" diye ekledi. İsrail Savunma Kuvvetleri'nin, Demir Kubbe savunma sistemi hakkında 'yalan söylediğini' de iddia eden Fadavi, "Demir Kubbe'nin başarı oranı yüzde 30'dur" dedi

İSRAİL-FİLİSTİN SAVAŞI

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı.

Gazze'den İsrail yönüne binlerce roket atılırken Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı.

Gazze'den düzenlenen saldırılarda 308'i asker 1400 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 İsraillinin yaralandığı aktarılmıştı.

İşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 90'ın üzerinde Filistinlinin öldüğü belirtilmişti.

İSRAİL'DE 18 GAZETECİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 18 gazeteci yaşamını yitirmişti.

İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim'den bu yana İsrail ordusu ile Hizbullah arasında yaşanan çatışmalarda ise 26 Hizbullah üyesi, 6 Filistin İslami Cihad Hareketi, 3 Hamas ve 2 Hizbullah destekli Sünni Direniş Tugayı mensubu ölürken, biri gazeteci 4 sivil hayatını kaybetmişti.

Lübnan tarafından düzenlenen saldırılarda da 3 İsrail askeri ve bir İsrailli sivil yaşamını yitirmişti.