Kapalıçarşı'da saat ve aksesuar ticareti yapan genç iş insanı Abdülkadir Altuğrul 5 Ocak'ta Başakşehir'de ikamet ettiği sitenin otoparkında cinayete kurban gitmişti. Polis iğne ile kuyu kazar gibi cinayetin detaylarına ulaştı. Meğer katili, iş insanının karısı 100 bin TL karşılığında tutmuş. 

7 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Polis, ilk olarak iş adamının sağ kolu Taner G. ve iş adamının eşi Hülya A., Şeyhmus A. ve Muhlis S. gözaltına aldı. Sonrasında ise Hakkari'deki adreslere yapılan baskınlarda silahı kullanan tetikçi Mazlum B. ile Serkan K. ve Uğur A. yakalandı. 7 şüpheli de tutuklandı.

100 BİN LİRAYA İNFAZ

Olayı itiraf eden Taner G., 5 ay önce Hülya A.'nın kendisine gelip kocasının kötü davrandığı için onu öldürtmek istediğini, 100 bin lira karşılığında cinayeti plan yaptıklarını anlattı. Taner G., önce Serkan K. ile konuştuğunu, onun da tetikçi Mazlum B.'yi ayarladığını söyledi.

KATİLE KAPIYI KARISI AÇMIŞ

Soruşturma detaylarında, işadamının eve ne zaman gelip gittiğini karısı Hülya A.'nın, telefonla Taner G.'ye haber verdiği de yer aldı. Eşi binaya girdiğinden kısa bir süre sonra tetikçinin bina girişinde 2 dakika beklediği, Taner G.'nin Hülya A.'yı arayıp şifreli kapıyı açtırdığı tespit edildi. 

İŞİN İÇİNDE APARTMAN GÖREVLİSİ DE VAR

Şüphelilerden apartman görevlisi Muhlis S.'nin ise olaydaki rolü duyanları şaşkına çevirdi. Muhlis S.'nin, tetikçinin rahatça saklayabileceği bir noktaya iş adamının aracını park etmesini sağladığı, sonra da araçta bir şey unuttuğunu belirterek adamı o noktaya çektiği ileri sürüldü.

TİMSAH GÖZYAŞLARI

Eşini öldürttüğü öne sürülen Hülya A.'nın cinayetten sonra sosyal medya hesaplarında yaptığı acılı paylaşımlar ise dikkat çekti. Bir paylaşımda cinayetle ilgisi yokmuşcasına, "Canım eşim, mekanın cennet olsun" yazdı ve yanına da ağlayan emoji ekledi. Hülya A., cinayetin ardından eşiyle onlarca fotoğraf paylaştı.

Editör: Meltem Kaya Sapmaz