İsmail Balaban kimdir? Başpehlivan İsmail Balaban kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç?
Muğla'da düzenlenen yağlı güreşlerin finalinde, Mustafa Batu ile tartışıp güreşten çekilen İsmail Balaban kimdir? Seyircilerle tartıştığı anları çeken basın mensuplarına görüntüyü sildirmesinin ardından internette en çok aranan isim oldu. Peki, Balaban kaç yaşında, boyu ve kilosu kaç? Detaylar haberimizde…

İSMAİL BALABAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Türk güreşinin başarılı isimlerinden biri olan İsmail Balaban, 1987 yılında Antalya'nın Elmalı ilçesinde doğmuştur. Zorlu bir çocukluk geçiren Balaban, maddi imkansızlıklar nedeniyle ortaokuldan sonra liseye gidememiş, ancak bu onun spor kariyerine engel olmamıştır.

İSMAİL BALABAN HANGİ OKULDAN MEZUN?

Güreşe olan ilgisini hiç kaybetmeyen İsmail Balaban, bağ bahçe işlerinde çalışarak hayatını sürdürmüş ve güreş kariyerine odaklanmıştır. Açıköğretimde liseyi tamamladıktan sonra Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde beden eğitimi okumuş ve daha sonra Trakya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır.

İSMAİL BALABAN NASIL BAŞPEHLİVAN OLDU?

Başarılı pehlivan, Türk güreşinin en prestijli organizasyonlarından biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde iki kez başpehlivan unvanını kazanmıştır. 652. ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde birinci gelerek bu unvana layık görülmüştür. Ayrıca, Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde de başarılı performanslar sergileyerek başpehlivanlık unvanını almıştır.

İSMAİL BALABAN SURVİVOR’A MI KATILDI?

Ulusal arenada elde ettiği başarıların yanı sıra İsmail Balaban, uluslararası düzeyde de kendini kanıtlamıştır. 2020 yılında ağır sıklette Dünya Şalvar Güreşi şampiyonu olmuştur. Ayrıca, Survivor 2021 yarışmasında da şampiyonluk elde etmiş ve güreş yeteneklerini göstermiştir.

İSMAİL BALABAN KİMİNLE EVLİ?

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde iki kez başpehlivan olan İsmail Balaban ile Survivor'da tanıştığı İlayda Şeker, Kapadokya'nın ardından ikinci düğünü Antalya'da yaptı. Çiftin nikahını ise Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kıydı.

İSMAİL BALABAN’IN KİLOSU VE BOYU KAÇ?

33 yaşındaki Türk pehlivan İsmail Balaban 1,8 m boyundadır.