İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde son 24 saatte 400'den fazla noktayı bombaladığını ifade etti.

Dünya genelinden sivil ölümlerinin son bulması yönündeki çağrılara kulak asmayan İsrail, Gazze'yi durmadan vurdu. Bu saldırılarda sadece geçtiğimiz gece 110 Filistinli, kadın ve çocukların da aralarında olduğu sivil vatandaşlar hayatlarını kaybetti.

İsrail ordusunun açıklamalarına göre, saldırıların hedefi "Hamas noktaları"ydı. Ancak bu saldırılarda yaşamını yitiren sivillerle ilgili bir bilgi verilmedi. Açıklamada bir caminin de bombalandığı belirtildi.

GECEDE 110 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail'in Gazze'ye yönelik hava operasyonları 18. gününde devam ederken, bir gece zarfında 110 Filistinlinin yaşamını yitirdiği belirtildi. El-Aksa Kanalı'nın Telegram hesabında paylaştığı bilgilere göre, son saldırılarda çok sayıda kadın ve çocuk hayatını kaybetti.

Savaşın 18. gününe girilirken, İsrail uçakları Gazze'nin değişik bölgelerini bombaladı. Aksa Kanalı'nın hastane kaynaklarına dayandırdığı haberlerde, Han Yunus ve Rafah'ta düzenlenen hava saldırılarında 57 kişinin öldüğü belirtildi. Bu saldırılarda çok sayıda yaralı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Filistinli haber kaynağı WAFA, Han Yunus'ta gerçekleşen saldırılar sonucu 23 kişinin yaşamını yitirdiğini, 45 kişinin yaralandığını aktardı. Aynı kaynak, birçok kişinin enkaz altında olduğunu ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Rafah'taki hava saldırılarında ise 30'dan fazla Filistinli hayatını kaybetti. Aksa Hastanesi yakınındaki evler ve Nusayrat Mülteci Kampı'nda bulunan Esra Kuleleri'ne düzenlenen saldırılarda ölü ve yaralı sayısının artabileceği belirtiliyor.

Son olarak, Gazze'nin kuzey bölgesinde bulunan Cebalya Mülteci Kampı'na düzenlenen hava saldırıları sonucunda da ölü ve yaralıların olduğu kaydedildi.

Kaynak: AA