Anglikan Piskoposluğu yönetimindeki El-Ehli Baptist Hastanesi’ni vurarak Hıristiyan dünyasını test eden ve tepkilerin İslam dünyasıyla benzer olduğunu gördükten sonra savaş suçlarına daha da hız veren İsrail, dün 100’ün üzerinde sivili katlettiği Cibaliya Mülteci Kampı'nı bugün yine vurdu. Saldırılarda onlarca can kaybının ve yaralının olduğu bildirildi.

İsrail kuvvetleri, Gazze'nin Cibaliya Mülteci Kampı'na son bir gün içerisinde ikinci kez saldırı gerçekleştirdi. Bu saldırının ardından bölgede ağır can kaybı ve yaralanmalar olduğu rapor edildi.

Gazze'de faaliyet gösteren Filistinli resmi ajans WAFA, İsrail kuvvetlerinin Felluce Mahallesi'ne, Cibaliya Kampı içerisinde, hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Bu hava saldırısının sonucunda bölgede bulunan birçok binanın tamamen yıkıldığı ve bu yıkımlar sebebiyle onlarca insanın yaşamını yitirdiği veya yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

YAYINLANAN GÖRÜNTÜLER

Televizyon ekranlarında paylaşılan görüntüler, Cibaliya'da yaşanan bu yıkımın boyutunu gözler önüne serdi. Çok katlı binaların enkazı arasında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

ÖNCEKİ SALDIRIDA BÜYÜK CAN KAYBI

Bilindiği üzere, İsrail ordusu bu mülteci kampına dün de hava saldırısı düzenlemişti. Gazze Sağlık Bakanlığı, dünkü saldırı sonucu en az 100 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Ayrıca, İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari de bu saldırıları tasdik ederek, saldırının kendileri tarafından gerçekleştirildiğini teyit etmişti.

Kaynak: AA