Çatışmaların başladığı 7 Ekim'den bu yana Gazze'ya kanlı saldırılarını sürdüren İsrail ordusu, dünkü katliamların ardından bugün de sivillerin sığındığı Gazze'nin batısındaki Nasr Çocuk Hastanesi'nin girişini bombaladı.

Saldırıda ölen ve yaralananların olduğu bildirildi. 

BİR MAHALLENİN TEK SU KAYNAĞI YERLE BİR OLDU

Savaş uçaklarının aynı zamanda Es-Sabra Mahallesi'ndeki bir camiyi ve Refah kentinin doğusuna su sağlayan bir su deposunu bombaladığı kaydedildi.

2-3

Görgü tanıkları, İsrail ordusunun Refah'ta deniz kıyısındaki balıkçı teknelerini de hedef aldığını ve Filistinlilere ait teknelerde yangın çıktığını belirtti.

GÜNEŞ PANELLERİNİ VURDU

İsrail ordusu, Gazze Şehri'nde kalan halkın tek elektrik kaynağı olan güneş panellerini ve Gazze'deki El-Vefa Hastanesinin ana elektrik jeneratörünü de hedef alarak hizmet dışı bıraktı.

3-3

ÇİFTE KATLİAM YAPTI

Dün İsrail ordusu önce Şifa Hastanesi'nin giriş kısmını ardından Refah Sınır Kapısından Mısır'a yaralı taşıyan ambulans konvoyunu vurmuştu.

İSRAİL'DE BİLANÇO: 1400'DEN FAZLA ÖLÜM

İsrail, Gazze'den düzenlenen saldırılarda 315’i asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

GAZZE'DE ACI TABLO: 4 HAFTADA 9 BİN 227 CAN KAYBI

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarında 3 bin 826’sı çocuk, 2 bin 405’i kadın olmak üzere 9 bin 227 Filistinli öldürüldü, en az 23 bin kişi yaralandı.