Gazze'de İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'nda bulunan Filistinli "Şehhade" ailesinin evini vurduğu belirtildi. Bu acımasız saldırı sonucunda 18 Filistinli hayatını kaybetti.

ENKAZ ALTINDA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yıkılan evin yanı sıra çevredeki binalarda da büyük hasar oluştu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, bölgede yaşanan bu trajedinin ardından sağlık ekipleri hızla enkaz altında arama kurtarma faaliyetlerine başladı. Yaralananlar ise El-Aksa Hastanesi'ne taşınarak tedavi altına alındı.

İSRAİL VE HAMAS ARASINDAKİ ÇATIŞMALARIN AĞIR BİILANÇOSU

Hamas'ın silahlı kolu İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Mescid-i Aksa ve diğer kutsal değerlere yönelik ihlaller nedeniyle İsrail'e yönelik saldırılar düzenlediği bir dönemde, İsrail ordusu da Gazze'ye yoğun hava saldırıları başlattı. İsrail tarafından yapılan açıklamada Gazze'den düzenlenen saldırılarda 315'i asker toplam 1400'den fazla İsraillinin hayatını kaybettiği, 5 bin 132 kişinin de yaralandığı bildirildi. İsrail ordusunun verdiği bilgiye göre, çatışmalarda şimdiye kadar 33 asker öldü ve 242 İsrailli esir alındı.

FİLİSTİN SAĞLIK BAKANLIĞININ KAYIP VE YARALI BİLANÇOSU

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre ise İsrail'in saldırıları sonucunda 4 bin 324'ü çocuk, 2 bin 823'ü kadın olmak üzere toplam 10 bin 569 Filistinli hayatını kaybetti, 26 bin 475 kişi yaralandı. Batı Şeria ve Kudüs'te ise İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından 163 Filistinli öldürüldü.

GAZZE'DEKİ SAĞLIK TESİSLERİNE SALDIRI

İsrail ordusunun ayrıca Gazze'de binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastaneleri ile Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerine yönelik saldırıları hastaları tahliye etmeye zorladı. Bu saldırılarda yüzlerce kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtiliyor.

İSRAİL VE HİZBULLAH ARASINDAKİ ÇATIŞMALARIN BİLANÇOSU

İsrail ordusu ile Lübnan'daki Hizbullah örgütü arasında 8 Ekim'den bu yana süregelen çatışmalarda ise 63 Hizbullah mensubu ve 4 İsrail askeri yaşamını yitirdi.