Gazze Şeridi'nde İsrail ordusunun gece saatlerinde gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 60 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail askeri birlikleri, Gazze'nin farklı bölgelerine gece boyunca savaş uçakları, deniz kuvvetleri ve topçu birlikleriyle saldırıda bulundu.

Filistin'in resmi haber kaynağı WAFA, İsrail'in özellikle Mısır sınırına yakın Refah şehri ve Han Yunus bölgesini yoğun bombardımana tuttuğunu aktardı.

Refah'ta bir konuta gerçekleştirilen hava saldırısında, kadın ve çocuklar dahil 26 kişi yaşamını yitirirken, birçok kişi de yaralandı.

Han Yunus'ta bir konutun hedef alındığı saldırıda ise 25'ten fazla Filistinli hayatını kaybetti. Yaralılar, bölgedeki Nasır Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Rimal bölgesinde bir konuta yapılan saldırı sonucu 8 kişi hayatını kaybetti.

Zeytun bölgesinde gerçekleşen bir diğer saldırıda ise bir gazeteci de dahil olmak üzere 2 kişi yaşamını yitirdi, aile bireyleri yaralandı.

Ayrıca, Gazze'nin Nusayrat ve Şatı mülteci kamplarına yönelik hava saldırıları düzenlendi. Bu saldırılar sonucunda hem can kaybı yaşandı hem de büyük maddi hasar meydana geldi.

Kaynak: AA