İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze Şeridi'nde sürdürülen ve kuşatma altındaki bölgede yaşanan çatışmalarda 17 askerlerinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Son gelen bilgilere göre, çatışmaların şiddetini artırdığı Gazze Şeridi'nde yaralanan iki İsrail askerinin daha hayatını kaybettiği, bu son kayıplarla birlikte 31 Ekim itibarıyla İsrail askerlerinin toplam şehit sayısının 17'ye ulaştığı bildirildi.

GAZZE'NİN KUZEYİNDEKİ ÇATIŞMALAR

Hamas'ın silahlı kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin kuşatma altındaki kuzey bölgesinde iki İsrail askeri aracını yok ettiklerini iddia etti.

Kassam Tugayları'nın Telegram kanalı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, İsrail'e ait iki askeri araç, "Yasin-105" model tanksavar roketi kullanılarak vuruldu. İsrail tarafından bu iddialar hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

LÜBNAN'DA İHA DÜŞÜRÜLDÜ

Lübnan'da faaliyet gösteren Hizbullah, İsrail'e ait bir silahlı insansız hava aracının (SİHA) düşürüldüğünü duyurdu.

Meyadin TV'nin internet sitesinde yer alan habere göre, Hizbullah, İsrail'e ait SİHA'yı karadan havaya füze ile vurduğunu bildirdi. Söz konusu SİHA'nın, düşürülme anından önce Lübnan-İsrail sınırına yakın Hunin ve el-Malikiye köylerinin üzerinde uçtuğu belirtildi.

Kaynak: AA