İsrail Savunma Kuvvetleri'nin Sözcüsü Daniel Hagari, Lübnan'daki Hizbullah örgütünün lideri Hasan Nasrallah'ın yapacağı konuşma öncesinde bir açıklama yaparak, İsrail'in kuzey sınırında "yüksek alarm durumuna" geçildiğini bildirdi.

Hagari, İsrail ordusunun herhangi bir saldırıya karşı hazır olduğunu ifade ederek, İran'ın vekil güçlerini kullanarak İsrail'e yönelik tehditlerini artırdığına işaret etti. İsrail ordusunun tüm cephe hatlarında karşılık vereceğini vurgulayan Hagari, "İran'ın tahrikleri karşısında kuzeyimizde de alarm durumundayız. Herhangi bir tehdit anında karşı harekat için hazırız." dedi.

HAGARI'DAN HİZBULLAH VE NASRALLAH AÇIKLAMASI

Hagari, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın, Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail saldırıları ve bölgedeki son durum hakkında bugün televizyon ekranlarına gelecek olan konuşmasını yakından takip ettiklerini belirtti. Nasrallah'ın konuşmasının, İsrail'in Gazze'ye yönelik eylemleri ve Hizbullah'ın bu duruma vereceği tepki hakkında ipuçları taşıması bekleniyor.

GAZZE ÇATIŞMALARI VE İSRAİL KAYIPLARI

Öte yandan, İsrail ordusu Gazze Şeridi'ndeki çatışmalar sırasında bir tankçı çavuşun daha hayatını kaybettiğini duyurdu. Bu son kayıpla birlikte, 31 Ekim'den bu yana çatışmalarda ölen İsrail askeri sayısının 24'e yükseldiği açıklandı. Daha önceki bir açıklamada ise İsrail ordusu, Gazze'de yaşanan çatışmalarda 23 askerin öldüğünü, bunlardan birinin yarbay rütbesinde olduğunu bildirmişti.

Kaynak: AA