Hamas'ın 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı saldırısı sonrası savaş ilan eden İsrail, 300 bin yedek askeri göreve çağırdı. Bölgedeki saldırılar tüm hızıyla devam ederken İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu'nun büyük oğlu Yair Netanyahu'nun seferberlik ilan edilmesine rağmen orduya katılmadığı ortaya çıktı.

The Times'ın haberine göre, Yair Netenyahu'nun orduya katılmamasına yedek askerlerin büyük tepki gösterdiği bildirildi. Hamas'a karşı savaşmak için ülkelerine dönen yedek askerlerin, ABD'de kaldığı ve 'ülkesini yüzüstü bıraktığı' için Yair Netanyahu'yu şiddetle kınadığı belirtildi. 

FLORİDA'YA TAŞINMIŞTI

Henüz 32 yaşında olan Yair Netenyahu'nun yasalara göre 40 yaşına kadar seferberlik kapsamında orduya katılması gerekiyor. 

Bu yılın başında ABD'nin Florida eyaletine taşınan Yair Netenyahu'nun hala orada bulunduğu düşünülüyor. 

İSRAİLLİLERE 'TERÖRİST' DEMİŞTİ

Öte yandan Yair Netenyahu, geçtiğimiz aylarda ülke genelinde yaşanan 'yargı reformu' protestolarına katılan insanlara sert tepki göstermişti. Kendi vatandaşlarına 'terörist' diyen Yair, o dönem eleştiri oklarının hedefi olmuştu. 

SİNAN AKÇIL TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, İsrail'in Gazze'de saldırıları devam ederken,  İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu'nun tatilde olduğunu görünce sosyal medya üzerinden bir mesaj atmıştı. Sinan Akçıl mesajda, "Hey Yair! Babanın bir seri bebek katili olduğunu biliyorsun değil mi? Binlerce insan öldükten sonra rahat uyuyabildin mi?" ifadelerini kullanmıştı.