İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Gaziosmanpaşa, Esenyurt ve Avcılar ilçelerinde 7 ayrı adrese uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında 18 kilogram skunk, 13 gram eroin, 10 kilogram metamfetamin, 2 kilogram kokain, 1 kilo afyon sakızı ile 90 bin captagon uyuşturucu hap ele geçirildi.

UYUŞTURUCU DEPOLARI BULUNDU

Edinilen bilgiye göre İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince “uyuşturucu madde ile mücadele” çerçevesinde yürütülen çalışmalarda, şüphelilerin İstanbul genelinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı öğrenildi. Bunun üzerine yapılan çalışmalar ve takip sonucunda şüphelilerin uyuşturucu maddeleri, Gaziosmanpaşa, Esenyurt ve Avcılar ilçelerinde bulunan 7 ayrı adreste depoladıkları belirlendi.

İSTABUL'DA 7 ADRESE OPERASYON

Jandarma ekiplerince tespit edilen 7 adrese operasyon düzenlendi. Narkotik köpeklerinin de katıldığı operasyonlarda evlerin çeşitli yerlerine saklanmış halde 18 kilogram skunk, 13 gram eroin, 10 kilogram metamfetamin, 2 kilogram kokain, 1 kilo afyon sakızı ile 90 bin captagon uyuşturucu hap bulundu.

16 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI: 71 ŞÜPHELİ HAKKINDA ADLİ İŞLEM

Operasyonlar sırasında yakalanan 16 şüpheli sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen 71 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı. Olayla bağlantısı olduğu belirlenen şüphelilere yönelik derinlemesine soruşturma sürüyor.