">

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dünyaca ünlü parfüm markalarının birebir sahtesini üreten ve ürettikleri sahte parfümleri orijinalmiş gibi göstermek için sahte bandrol ve stok numarası vererek ülke genelinde en çok alışveriş yapılan internet uygulamalarında açtıkları sanal mağazalar üzerinden pazarladıkları belirlenen R.D., N.Ç. ve Ü.D.'yi yakalamak için düğmeye bastı.

Ekipler, şüpheli şahısların ülke genelinde en çok alışveriş yapılan internet sitelerinde açtıkları sanal mağazalar üzerinden dünyaca ünlü markalara ait sahte parfümleri pazarlandığı bilgisini aldı. 

MERDİVEN ALTI ÜRETİM YAPIYORLAR

Konuyu mercek altına alarak iz süren Jandarma ekipleri, yapılan istihbarı çalışmalar ve fiziki takip neticesinde; kimlikleri tespit edilen R.D., N.Ç. ve Ü.D. isimli şahısların sahte parfümleri merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde ürettiğini, sahte bandrol ve stok numarası vererek internet üzerinden piyasaya sürdüklerini tespit etti. Şüphelileri takibe alan jandarma ekipleri sahte parfümlerin üretildiği İstanbul Sultangazi’de bulunan 2 imalathane ve 1 deponun yerini belirledi. 

Jandarma ekipleri, şüphelilerin haksız kazan elde etmesinin önünü geçmek ve suç unsurlarını ele geçirmek maksadıyla söz konusu adreslere operasyon düzenledi. Operasyonda; 80.000 adet sahte parfüm, 1 adet parfüm doldurma makinesi, 1 adet kapak basma makinesi, 1 adet jelatin kaplama makinesi ile çok sayıda cam şişe ve parfüm kutusu ele geçirildi. 

AYNI SUÇTAN YAKALANMIŞLAR

Jandarma ekiplerince gözaltına alınan R.D., N.Ç. ve Ü.D. isimli şüphelilerin daha önce aynı suçtan yakalandıkları ortaya çıktı. Şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi.

Editör: TE Bilisim