Yurt genelinde güvenlik birimlerinin terör örgütlerine karşı kararlı mücadelesi ve başarılı operasyonları hız kesmeden devam ediyor.  Sınır ötesinde inleri başlarına yıkılan teröristler Türkiye topraklarında da rahat nefes almıyor.

Bu kapsamda bölücü terör örgütlerine yapılan başarılı operasyonların bir diğer adresi İstanbul oldu.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD/YPG'ye yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan 13 zanlıdan 11'i gözaltına alındı.

GÜVENLİK EKİPLERİNİN ELİNDEN KAÇAMADILAR
Polis ekipleri, PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesi amacıyla geniş çaplı bir çalışma yürüttü. Soruşturma kapsamında uzun  ve titiz çalışmalar sonucunda PYD/YPG'ye ilişkin bilgilere ulaşan ekipler, örgüt içerisinde faaliyet gösteren 13 zanlının kimliklerini tespit etti.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR
Kimlikleri tespit edilen zanlıları yakalamak için 13 farklı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Şüphelilerin ikamet ettikleri adreslerde yapılan aramalarda dijital materyallere el konuldu.

ORMAN YAKTIRIP VİDEO ÇEKTİRMİŞLER
PYD/YPG içerisinde faaliyet gösterdikleri döneme ait bilgi ve fotoğrafları bulunan zanlıların, örgüt adına Suriye uyruklu kişilere orman yaktırıp video çekmeleri yönünde talimat verildikleri belirlendi.

FİRARİLER İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Operasyonlar sonucu 11 zanlı gözaltına alınırken firari durumda olan 2 PYD/YPG üyesinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.