İsrail boykotu yurt çapında etkili olmaya devam ederken, İstanbul'dan da boykota destek geldi. 6 ilçe belediyesi personel maaş kartlarının yerli kart TROY'a taşınması kararını aldı.

7 Ekim'de başlayan İsrail-Filistin arasındaki çatışmalarda, İsrail'in savaş suçları işlemesi ve sivil alanlara saldırılarının artmasının ardından dünya genelinde ve yurt içinde İsrail ürünlerine boykot kararları gündeme gelmişti.

Türkiye genelinde de hem bireysel hem de kurumsal kredi kartı kullanıcıları, İsrail'i destekleyen ülkelerin markalarını boykot etmek amacıyla yerli ürünlere yönelim gösterdi.

BOYKOTA BELEDİYELER DE KATILDI

Belediyeler ve belediye başkanları, sosyal medya hesaplarından TROY sistemine geçildiğini duyurdu.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, paylaşımında, "Mesai arkadaşlarımızın kullanmış olduğu banka kartlarında, Türkiye Ödeme Yöntemi TROY'a geçiyoruz. TROY'a geçmeyi herkese tavsiye ediyoruz." ifadelerini kullandı.

pendik-belediyesi-troy-kart

Bağcılar Belediyesinin sosyal medya hesabından TROY'a geçildiği duyurulan iletide, "Bağcılar Belediyesi olarak çalışma arkadaşlarımızın maaş ödemelerini yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY karta taşıyoruz." denildi.

bagcilar-belediyesi-troy-kart

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Mesai arkadaşlarımın kullanmış olduğu maaş kartlarının yerli ve milli TROY ödeme sistemine geçişi için çalışmalara başladık. Hayırlı olsun." paylaşımını yaptı.

basaksehir-belediyesi-troy-kart

Çekmeköy Belediyesinin paylaşımında, VakıfBank ve Yapı Kredi Bankası ile yapılan görüşmeler sonucunda 1500 kişilik belediye personelinin maaş ödemelerinin TROY'a taşınacağı belirtilerek, "Katil İsrail'i destekleyen finansal sistemi boykota tüm komşularımızı davet ediyoruz. 'Ne yapabilirim?' diye düşünüyorsanız şimdi tam vakti." ifadeleri kullanıldı.

cekmekoy-belediyesi-troy-kart

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, TROY sistemine geçtiklerini, "İşgalci İsrail'i destekleyen finansal sistemi boykot ediyor, TROY karta geçiyoruz. Yerliliği ve milliliği desteklemek için attığımız bu önemli adım kamuoyuna saygıyla duyurulur." sözleriyle açıkladı.

eyupsultan-belediyesi-troy-kart

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de belediye personelinin banka kartlarını TROY ödeme sistemine geçirdiklerini sosyal medyadan duyurdu.

Daha önce Beykoz, Esenler, Kağıthane, Üsküdar, Sultanbeyli, Sultangazi, Sancaktepe ve Tuzla belediyeleri personel maaş kartlarının yerli kart TROY'a taşınması kararı alındığını açıklamıştı.