Yurt dışında çok fazla duyduğumuz, kadın öğretmenlerin, öğrencileri istismarı bu kez İstanbul'da yaşandı. Özel bir ilköğretim okulunda İspanyolca öğretmeni olan 28 yaşındaki Betül Nisa Ç., 7'nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Muhammed A. ile cinsel birliktelik yaşadı.  Skandal olayı çocuğun ailesinin dikkati ortaya çıkardı.

14 YAŞINDAKİ ÖĞRENCİSİYLE BİRLİKTE OLDU

Olay 25 Aralık 2023 tarihinde Gaziosmanpaşa ilçesinde meydana geldi. Betül Nisa Ç., isimli öğretmen özel bir okulda İspanyolca öğretmenliği yapıyordu.

Istanbulda Yasandi Kadin Ogretmen 14 Yasindaki Ogrencisiyle Cinsel Iliskiye Girdi 21Subat 4YAKINLAŞMA MESAJLA BAŞLADI

Sabah'ta yer alan habere göre; genç öğretmen aynı zamanda ek gelir olması amacıyla sosyal medya platformlarında açtığı sayfa üzerinden kendi ürettiği takıları satıyordu. Olay günü öğrencisi Muhammed A., öğretmenine sosyal medya üzerinden kendisini eklemesini isteyen bir mesaj gönderdi. Öğrencileriyle sosyal medya üzerinden görüşmediğini söyleyen Betül Nisa Ç.'ye öğrencisi ısrarlı davranışlarda bulunup çok para kazandığını biraz da kendisiyle paylaşmasını söyledi. Betül Nisa Ç., ise iddiaya göre kendisiyle her şeyi paylaşabileceği şeklinde cevap verdi. İkili arasında bu şekilde yaşanan konuşmanın ardından yakınlaşma başladı.

Istanbulda Yasandi Kadin Ogretmen 14 Yasindaki Ogrencisiyle Cinsel Iliskiye Girdi 21Subat 6ÖĞRETMENİNİN EVİNE GİDEREK BİRLİKTELİK YAŞADI

Çift bir süre sonra Betül Nisa Ç.'nin evinde bir araya gelerek film izledi. İkili arasındaki yakınlaşma sevgili olma yolunda ilerledi. Taraflar belirli zamanlarda iddiaya göre Betül Nisa Ç.'nin evinde buluşup cinsel birliktelik yaşamaya başladı.

Istanbulda Yasandi Kadin Ogretmen 14 Yasindaki Ogrencisiyle Cinsel Iliskiye Girdi 21Subat 5

ÖĞRENCİNİN AİLESİ SAVCILIĞA İHBARDA BULUNDU

Baba Menduh A., oğlundan 14 yaş büyük olan öğretmenin istismarda bulunduğunu belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.Şikâyet üzerine Muhammed A.'nın pedagog eşliğinde ifadesine başvuruldu. 14 yaşındaki çocuk ifadesinde Betül Nisa Ç.'nin İspanyolca öğretmeni olduğunu kendisine sosyal medyadan yazdığını, öğretmeninin de karşılık verdiğini, ardından aralarında yakınlaşma meydana geldiğini söyledi. İlk olarak 27 Mayıs 2023 tarihinde konuşmaya ve yakınlaşmaya başladıklarını ifade eden Muhammed A., öğretmenin evine gidip film izlediklerini söyledi.

Istanbulda Yasandi Kadin Ogretmen 14 Yasindaki Ogrencisiyle Cinsel Iliskiye Girdi 21Subat 34 KEZ CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİLER

İlerleyen günlerde de evine gittiğini ve toplamda 4 kez cinsel birliktelik yaşadıklarını söyleyen Muhammed A., birlikteliğin isteğe dayalı yaşandığını kendisini kimsenin zorlamadığını ancak durumu ailesinin öğrenmesinden dolayı utandığını ve şikayetçi olduğunu belirtti.

"BANA 16 YAŞINDAYIM DEDİ"

Gözaltına alındıktan sonra ifade veren Betül Nisa Ç., ise öğrencisinin kendisini 16 yaşında tanıttığını, bu nedenle aralarında birliktelik olduğunu ancak herhangi cinsel birliktelik yaşanmadığını iddia etti. Kendisine sürekli, 'Ben Betül hocayı istiyorum' şeklinde mesajlar atarak taciz ettiğini, sonunda birlikte olduğunu, yaşının küçük olduğunu bilmesi halinde sevgili olmayacağını söyledi.

TUTUKLANDI

İfadesinin ardından nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine çıkarılan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Betül Nisa Ç., hakkında, 'Cebir Tehdit ve Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' ve 'Çocuğun Cinsel İstismarı' suçları kapsamında 21 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

Editör: Meltem Kaya Sapmaz