İzzeddin el-Kassam Tugayları, Hamas'ın silahlı kolu, 29 Ekim'de Gazze'de İsrail güçleriyle gerçekleşen çatışmanın videolarını ortaya koydu. Paylaşılan görüntülerde, Gazze'nin kuzey bölgelerinde, Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı civarında konuşlanan İsrail askerleri ve Hamas militanlarının tünel çıkışından bu bölgeye yaklaştıkları kaydedildi. Video, iki tarafın karşılıklı olarak silah kullanarak çatışmaya girdiğini gösteriyor.

GAZZE'DE DÖRDÜNCÜ GÜNDE ÇATIŞMA

İsrail güçleri, 27 Ekim gecesi Gazze'ye yönelik kara harekatını genişlettiklerini duyurmuştu. Bu harekatın genişlemesi, İsrail askerleri ve Hamas militanları arasında bir dizi yoğun çatışmayı da beraberinde getirdi.

GAZZE'DE ÇATIŞMALAR YOĞUNLAŞIYOR

Hamas'ın askeri birimi İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde İsrail ile devam eden çatışmaları teyit etti.

Kassam Tugayları, bölgedeki durumla ilgili resmi bir duyuru yaptı.

Bildirimde, Gazze'nin kuzeydoğusundaki Beyt Hanun bölgesinde İsrail kuvvetlerinin hedeflendiği ve bir İsrail buldozerinin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Ayrıca, Gazze sınırlarındaki iki askeri bölgeye roket saldırılarının düzenlendiği ifade edildi.

GAZZE'DE İSRAİL ARAÇLARI HEDEF ALINDI, 1 ASKER ÖLDÜ

Filistin'in Hamas hareketinin askeri kolu olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'deki bazı bölgelerde üç İsrail askeri aracını yok ettiklerini ve bu çatışmada bir İsrail askerinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Telegram üzerindeki Kassam Tugayları resmi hesabından yapılan açıklamada, Beyt Hanun-Erez sınır kapısında patlayıcılar ve "Yasin 105" roketleri kullanılarak bir İsrail aracının hedef alındığı aktarıldı.

Gazze'nin kuzeybatısında gerçekleşen başka bir çatışmada ise bir tank ve bir buldozerin hedef alındığı, bu saldırı sonucu bir İsrail askerinin öldüğü ifade edildi.

Kaynak: İHA-AA