İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, son günlerde Filistin’de yaşanan İsrail zulmü karşısında herkesin yüreğinin yandığını söyledi. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Filistin’e Destek Yürüyüşüne parti ayrımı yapılarak muhalefet partilerinin çağrılmamasına tepki gösteren Milletvekili Olgun, Dünyanın neresinde olursa olsun ayrımcılığa karşı olduklarını vurguladı.

"KENDİ VATANIMIZDA AYRIMCILIKLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Türk Milleti olarak her ne olursa olsun savaş da olsa sivil insanlara yapılan her türlü zulmün karşısındayız. Çünkü Türk’ün töresinde kadına çocuğa kısacası savaşın tarafı olmayanlara kılıç kalkmaz. Dünyanın neresinde olursa olsun ayrımcılığın ve zulmün karşısında olan bizler, ne yazık ki kendi vatanımızda da ayrımcılıkla karşı karşıyayız” diye konuştu.

Yapılan Filistin’e destek yürüyüşündeki ayrımcılığa tepki gösteren Milletvekili Olgun, “Bizler yaşanan zulme karşı sessiz, hatta İsrail destekçisi gibi gösterme çabaları ile karşı karşıyayız” dedi.

Afyonpostası'ndan Egemen Toprak Çiçek'in haberine göre; İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Unutulmamalıdır ki; Biz Büyük Ortadoğu Projesinin Eşbaşkanlarından biriyiz diyerek meydanlarda boy gösterenler bugün Büyük Ortadoğu Projesinin bir parçası olan Filistin halkının haritadan silinme çabalarına sözüm ona tepki gösteriyor.

İktidar partisinin yaptığı bu çabalar boşunadır, bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bir taraftan BOP Eşbaşkanlığı yapacaksın diğer taraftan Filistin halkının yanında olduğunu söyleyeceksin.

"FİLİSTİN'E İHA'LARINI SİHA'LARINI GÖNDER"

Bir yandan kahrolsun İsrail sloganları atacaksın diğer yandan İsrail ile ticaretini en üst seviyelere çıkaracaksın. Bir yandan çiftçinin ata tohumunu ekmesini yasaklayacaksın diğer yandan İsrail tohumlarını çiftçiye zorunlu kılacaksın. Madem öyle, gönder Filistin’e İHA’larını SİHA’larını da görelim senin ne kadar ciddi bir destekçi olduğunu. 

"GELİN HEP BERABER GAZZE'YE GİDELİM UÇAK MASRAFINIZ BENDEN"

Madem öyle hodri meydan, cumhur ittifakı milletvekillerine sesleniyorum. Meydanlarda Filistin’e destek çağrıları yapan tüm siyasi partililere sesleniyorum. Meydanlardan bu iş olmaz gelin hep beraber Gazze’ye gidelim. Bakın biz sizin gibi ayrımcılık yapmıyoruz. Hodri meydan, bir uçak masrafınız benden, sizinle birlikte söz ben de geleceğim. Yarından tezi yok bırakın meydanlardan bağırıp çağırmayı haydin Gazze’ye haydin Filistin’e” şeklinde konuştu.