Siyasal iletişimci Ferhat Murat, gazeteci Gürkan Hacır, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, hukukçu Serkan Toper, Kübra Par'la Farklı Açılar programına konuk oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2024'teki yerel seçimlerde partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Prof. Dr. Ümit Özlale olduğunu açıklaması programda masaya yatırıldı.

"YEREL YÖNETİMLER KONUSUNDA ÇOK CİDDİ ŞİKAYETLERİ BİZ SAHADA GÖRDÜK"

Yayına bağlanan Ümit Özlale "Yerel yönetimler konusunda çok ciddi şikayetleri biz sahada gördük. Trafik problemi, bir türlü çözülemeyen Körfez problemi, düzensiz göçe karşı hiçbir şekilde önlem almayan bir yerel yönetim var. Bunun dışında kentsel dönüşüm konusunda herkes İstanbul Depreminden bahsediyor ama İzmir de aynı derecede riskli bir bölgede ve İzmir’in çok ciddi derecede kentsel dönüşüme ihtiyacı var." ifadelerine yer verdi.

"TUNÇ BEYDEN DAHA İYİ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLABİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM"

Yerel seçimle ilgili Özlale "Eğer kendimi tanıtırsam, projelerimizi anlatırsak, nasıl bir ekip kuracağımızı anlatırsak biz bu seçimi İzmir’de kazanırız. Ben Tunç Beyden daha iyi bir belediye başkanı olabileceğimi düşünüyorum. Son 20 yıldaki CHP yerel yönetimlerine baktığımız zaman çok daha iyi bir iş çıkartacağımı düşünüyorum." diye konuştu.

"ANKARA VE İSTANBUL ADAYIMIZI DA YAKINDA AÇIKLAYACAĞIZ"

Murat'ın "İstanbul ve Ankara adayları ne zaman açıklanacak?" sorusuna Özlale "Bu yakında açıklanır. Son Genel İdare Kurulu toplantımızda bununla ilgili çalışma ve yetkiler Divan’a verildi bundan sonrasında da Divan Kurulu bununla ilgili çalışmaları yapacak ve oradaki adayları siz AK Parti ve CHP adaylarından önce duymuş olacaksınız" yanıtını verdi.