İzmir'in Konak ilçesi Akıncı Mahallesi'ndeki bir otelde kalan iki kardeş, otel odasında ölü bulundu. Olay, otel görevlisinin çocukları hareketsiz halde bulması üzerine ortaya çıktı.

SAĞLIK VE POLİS EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 14 yaşındaki E.U. ve 12 yaşındaki kız kardeşi H.U.'nun hayatını kaybettiğini belirledi. Çocukların cansız bedenleri, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

ANNE VE KÜÇÜK KARDEŞLER SABAH OTELDEN AYRILDI

Polisin yaptığı çalışmada, E.U. ve H.U.'nun bir gün önce anneleri Gönül U. ve küçük yaşlardaki iki kardeşleriyle otele yerleştikleri tespit edildi. Anne ve diğer iki kardeşin sabah saatlerinde otelden ayrıldığı öğrenildi. Olayın ardından anne ve diğer çocuklar otel görevlisinin haber vermesi üzerine otele geri geldi.

Izmir Otel Iki Kardes Olu Bulundu 23062024 Iha 2

İFADELER ALINMAK ÜZERE EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Otel görevlisi ve anne, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Otel görevlisi, çocukları en son öğle saatlerinde gördüğünü söyledi. Anne Gönül U. ise kızının şeker hastası, oğlunun ise kalbinde delik olduğunu ifade etti.

GIDA ZEHİRLENMESİ ŞÜPHESİ

Gönül U.'nun ifadesinde, olaydan bir gün önce çocuklarıyla birlikte konserve balık ve açık kek aldıklarını ve yediklerini, sabah kendisini kötü hissetmesi üzerine Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittiğini, otele döndüğünde çocuklarının öldüğünü öğrendiğini belirtti. Çocukların ölüm nedeninin gıda zehirlenmesi olabileceği değerlendiriliyor. Ancak kesin ölüm sebebi, otopsi sonucunda belirlenecek.