İzmir’in Karabağlar ilçesi İnönü Caddesi’nde yürekleri sızlatan bir olay meydana geldi. 35 JA 5020 plakalı servis aracının sürücüsü 63 yaşındaki Mehmet Y. ile Yemek taşıyan motokurye arasında yol vermeme nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmayı gören çevredeki diğer motokuryelerin de olaya dahil olması üzerine yaşlı servis şoförü, 3 motokuryenin saldırısına uğradı.

YAŞLI ADAM DEHŞETİ YAŞADI
Kavgayı gören çevre esnaf ve vatandaşların araya girerek olayı yatıştırmaya çalışmasına rağmen 3 motokurye, yaşlı adamı kimseye aldırış etmeden acımasızca darp etmeye başladı. Bir vatandaş tarafından ise yaşlı servis şoförünün uğradığı saldırı anları anbean cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde; şoför kapısını açan iki motokuryenin Mehmet Y.’ye saldırdığı, bir başka motokuryenin ise yolcu kapısını açarak aracın içine girip yaşlı adamı darp ettiği, vatandaşların ise saldırganları uzaklaştırmaya çalıştığı görülüyor.

izmir yaşlı adama motokurye kavga iha1

HEM SUÇLULAR HEM GÜÇLÜLER
İhbar üzerine adrese sevk edilen çok sayıda polis ekiplerince saldırgan motokuryelerden; Ahmet T., Erkal Ç. ve Murat C.Ö. gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Vatandaşlar tarafından ilk müdahalesi yapılan yaralı servis şoförü ise ambulans ile İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Buradaki tedavisinin ardından polis merkezine giden Mehmet Y., saldırganlardan şikayetçi olurken, şahısların da Mehmet Y.’den şikayetçi oldukları öğrenildi.

izmir yaşlı adama motokurye kavga ihaSORUŞTURMA BAŞLATILDI
Öte yandan, çevredeki esnafın da motokuryelerden rahatsız oldukları, olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü belirtildi.