Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, uyuşturucuyla mücadelede zehir tacirlerine geçit vermiyor. Lice ilçesinden gelen istihbari bilgiyi değerlendiren ekipler, teknik ve fiziki takip başlattı. Belirlenen adreslere yapılan operasyonlarda, zehir tacirlerine büyük bir darbe indirdi.

2 AYRI ADRESE OPERASYON

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; bölücü terör örgütü ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice ilçesi Ortaç Mahallesinde bulunan 2 adrese yönelik icra edilen operasyon başarıyla tamamlanmıştır.'' ifadeleri kullanıldı. 

BOL MİKTARDA ELE GEÇİRİLDİ

İcra edilen operasyon neticesinde; 36 kilogram kubar esrar maddesi ve 190 kilogram toz esrar maddesi olmak üzere toplamda 226 kilogram esrar maddesi ele geçirildi.

UYUŞTURUCU MADDELER MUHAFAZA ALTINA ALINDI

Konuyla ilgili 2 şüphelinin yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği, ele geçirilen uyuşturucu maddelerin ise muhafaza altına alındığı açıklandı.

Editör: Hakan Mutlu