">

Ekran Haber'den Başak Bilgin'in Haberine göre, Kastamonu Uğurlu köyündeki bir dükkandan para, sigara ve 60 litre benzin çalındığı ihbarı üzerine harekete geçen Cide İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, şüphelinin E.S. 40 olduğunu ve hırsızlık yaparken babasına ait iş yerine tamir için bırakılan aracı kullandığını belirledi.

DUR İHTİHARINA UYMADI!

Trafik ekipleri, söz konusu aracı, Doğanyurt-Cide kara yolunda durdurmak istedi. "Dur" ihtarına uyman sürücü, bir süre sonra kullandığı aracı terk ederek ormanlık alana kaçtı.

KARDAKİ AYAK İZLERİ ELE VERDİ!

Kendisini takip eden jandarma ekiplerinden kurtulmak için orman içindeki metruk bir binaya saklanan E.S, karda bıraktığı ayak izleri takip edilerek saklandığı yerde yakalandı.Şüphelinin terk ettiği araçta yapılan aramada, motor bölümüne gizlenmiş sigaralar ile bagajda bidonlar içinde benzin ele geçirildi.

O ZANLI TUTUKLANDI!

E.S'nin evinde yapılan aramada ise çalınan sigaraların diğer kısmı da bulunarak dükkan sahibine teslim edildi. Gözaltına alınan ve çok sayıda suç kaydı olduğu belirtilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.