İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik çalışmalar yapıldı. Çalışmalar sayesinde şüpheli şahısların ürettikleri uyuşturucu maddeleri, İstanbul ili genelinde “torbacı” olarak tabir edilen şahıslara sattığı bilgisine ulaştı. Yapılan çalışmalar ve takip neticesinde; şüphelilerin Ataşehir’de bulunan bir depoyu uyuşturucu madde üretmek için sera haline getirdikleri belirlendi. 

JASAT VE JANDARMA DÜĞMEYE BASTI

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ve JASAT ekipleri megakent İstanbul'da düğmeye bastı.  Söz konusu sera ve şüphelilerin ikamet ettiği 2 rezidans dairesine operasyon düzenledi.

KİLOLARCA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda; yaklaşık 120 kilogram skunk olarak nitelendirilen uyuşturucu madde, 550 kök kenevir bitkisi, 130 gram kokain maddesi, uyuşturucu üretiminde kullanılan 2 adet kurutma odası, 72 adet kurutma fanı, 16 adet klima, 8 adet karbon filtre, 2 adet filtreli baca, 70 kilo gübre ile suçtan elde edildiği değerlendirilen yaklaşık 86 bin Türk Lirası, 400 Dolar ve 20 gram altın ele geçirildi.
Yakalanan 10 şüpheliden 8’i Jandarma ekiplerince çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen şüpheli şahısları yakalama çalışmaları devam ediyor.

Editör: Yağmur Güzel