12 Nisan günü Eczacıbaşı ile oynadığı CEV Şampiyonlar Ligi yarı finali maçı sonrası Üsküdar'da kaldığı otelin camından düşerek hayatını kaybeden Julia Ituma'nın ölümüyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ünlü voleybolcu Ebrar Karakurt ve diğer takım arkadaşlarını şoke eden ölümüyle ilgili soruşturma tamamlandı. İntihar mı yoksa cinayet mi diye büyük bir titizlikle soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, merakla beklenen açıklamayı yaptı.

Otel koridorundaki görüntü kayıtlarında Ituma'nın yavaş hareketlerle yürüyerek odasının önüne geldiği, eğilip duvara yaslanarak yere oturduğu, kafasını dizlerine kapayarak beklediği anlatıldı. Otelin dışını gösteren kayıtlarda ise çatı saçağına çarparak yere düştüğü belirtildi. Otopsi raporunda Ituma'nın beden travmasına bağlı, pelvis kırıklarıyla birlikte beyin kanaması, iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama sonucu ölümünün gerçekleştiği kaydedildi.

ituma-olum

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Sabah'tan Arzu Kaya'nın haberine göre; Tüm bu delillerden hareketle savcılık, genç voleybolcunun psikolojik buhran için olduğu ve ölümünden kısa bir süre önce "Bye bye guys (Güle güle çocuklar)" şeklinde bir paylaşım yaptığını belirtti. 05.30 sıralarında kendisini otel odasından atarak intihar sonucu hayatını kaybettiğinin altını çizdi. Ituma'ya başkasının zarar verdiğine, intihara yönlendirdiğine, yardım ettiğine, ya da intihar kararını kuvvetlendirdiğine dair somut, kesin ve inandırıcı bir delil elde edilemediği belirten savcılık dosyada takipsizlik kararı verdi.

JULIA ITUMA’YA NE OLMUŞTU?

Milli voleybolcu Ebrar Karakurt ile birlikte İtalyan voleybol takımı Igor Gorgonzola Novara'da forma giyen 19 yaşındaki İtalyan voleybolcu Julia Ituma, 12 Nisan günü Eczacıbaşı ile oynadığı CEV Şampiyonlar Ligi yarı finali maçı sonrası Üsküdar'da kaldığı otelin camından düşerek hayatını kaybetmişti.

ebrar

EBRAR KARAKURT YIKILMIŞTI

Milli voleybolcumuz Ebrar Karakurt yaşanan olay sonrası büyük bir üzüntü yaşamış ve ekip arkadaşı için başsağlığı mesajı yayınlamıştı.