YENİ KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, BU HAFTA VAR MI?

Yeni Kabine Toplantısı'nın tarihi merak edilen konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, yeni Kabine Toplantısı gerçekleşecek. Yeni Kabine Toplantısı'nda Türkiye'nin iç ve dış siyasi gelişmeleri ile ekonomideki son durum istişare edilecek.

Kabine

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek yeni Kabine Toplantısı'nın 25 Mart Pazartesi gerçekleşmesi bekleniyordu ancak toplantı gerçekleşmedi. Kabine Toplantısı'nın yeni tarihi ve saati ile ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Kabine Toplantısı'nın 31 Mart yerel seçimlerden sonra yapılacağı ön görülüyor. 

KABİNE TOPLANTISI'NDA NELER GÖRÜŞÜLECEK?

Yeni Kabine Toplantısı'nın gündeminde, yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerinin olması ön görülüyor. 4 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen son Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terörle mücadele mesajı sonrası 31 Mart seçimlerine de değinmişti.

Kabine Toplantısı'nda Yurt içi ve sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları, Türkiye'nin Gazze diplomasisi ve öğretmen atamalarının yer alması bekleniyor.

Editör: Nurseli Fırat