Edinilen bilgilere göre, Ekinözü İlçe Kaymakamı Mesut Coşkun’un (31) şoförü sabah kaymakamı makama götürmek için konuta gitti ancak Coşkun’a ulaşamadı. Bunun üzerine şoför, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polis, kaymakamın konutuna girdiğinde Coşkun’u silahla kafasından vurulmuş halde buldu. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde Coşkun’un hayatını kaybettiğini belirlendi.

ADLİ TIP KURUMU MORGUNA KALDIRILDI

Coşkun’un cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis ekipleri, kaymakamın ölümü ile ilgili inceleme başlattı. Kaymakamın bekar ve Kırıkkaleli olduğu öğrenildi. Öte yandan genç kaymakamın ölümü Ekinözü halkında büyük üzüntüye neden oldu.  

MESUT COŞKUN KİMDİR?        

1993 yılında Kırıkkalenin Balışeyh ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini memleketi Kırıkkale’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 2016 yılında mezun oldu. 2018 yılında T.C İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 107. Dönem Mülki İdare Amiri olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Çanakkale Valiliği Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı- Doğubayazıt ve Trabzon- Beşikdüzü ilçelerinde kaymakam refikliği stajı yaptı. Afyonkarahisar-Dazkırı ve Burdur-Karamanlı ilçelerinde kaymakam vekilliği stajı yaptı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen 107. Dönem Kaymakamlık kursunu Üstün Başarı derecesi ile tamamladı. Sırasıyla Kastamonu-İhsangazi ve Artvin-Kemalpaşa Kaymakamı olarak görev yapmıştır. 23.08.2023 tarih ve 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kahramanmaraş-Ekinözü Kaymakamı olarak atanan Mesut Coşkun, 07 Eylül 2023 tarihi itibari ile görevine başladı.                                   

Editör: Ozan Barış Erim