TRT 1'in yeni dizisi Kara Ağaç Destanı, 1950-1970'li Anadolu dönemine ait bir dizi. Tüm toprakların sahibi Celal Ağa ile ona karşı çıkan Osman Ağa arasındaki çekişme, Osman Ağa'nın öldürülmesi ile sonuçlanır. Aslında hikaye yeni başlar. Kara Ağaç Destanı dizisi 1. bölümünde neler oldu? Kara Ağaç Destanı 1. bölümü izle. Kara Ağaç Destanı 2. bölüm fragman izle.

Kara Agac Dizisi 2

KARA AĞAÇ DESTANI 1. BÖLÜM ÖZET

Harranlı Celal, Kara Ağaç’ın tüm topraklarına sahip olup kudretli bir ağa olsa da, kendisine karşı gelen Osman Ağa ile başı derttedir. Celal Ağa, topraklarına göz diktiği ve Kara Ağaç’a su getirmek için gece gündüz çalışan Osman Ağa’yı öldürtür. Osman Ağa’nın karısı ve Celal Ağa’nın karısının doğumu aynı anda başlayınca Kara Ağaç’ın kaderi, dönüşü olmayan bir şekilde değişir. Asiye, o gece dünyaya yine bir kız çocuğu getirir ancak Celal Ağa’nın erkek evlat hasretini bilen kâhyanın karısı Naile, Celal Ağa’nın Asiye’ye ve kızlarına zarar vermesinden korkarak, Raziye’nin oğluyla Asiye’nin kızını değiştirir. Celal Ağa’nın Ömer isimli bir erkek evladı olurken Sultan ise Raziye ile birlikte sürgün edilir.

Kara Agac Dizisi3

KARA AĞAÇ DESTANI 1. BÖLÜM SULTAN’IN İNTİKAM YEMİNİ

Salim’in devesinin köyün ortasına çökmesi Celal Ağa’nın huzurunu kaçırır. Bu sırada Osman Ağa’nın kızı Sultan, yıllar sonra ettiği intikam yeminiyle Kara Ağaç’a gelir. Sultan’ın geçtiği köprü çökünce, Sultan, Kanlıdere’ye düşer. Durumu fark eden Ömer, hemen suya atar ve Sultan’ı kurtarır. Ömer apar topar Sultan’ı konağa getirerek tedavi edilmesini sağlar.

Kara Agac Dizisi 4

Diğer yanda Kara Ağaç’a baraj yapılacağı haberi köyde huzursuzluğa neden olurken Celal Ağa bu durumun önüne geçmek için Devranoğlu Latif Bey ile anlaşma yapar. Celal Ağa, Ömer’e, Latif Bey’in kızı ile evleneceğini söyler. Böylelikle topraklarını korurken, Devranoğulları’yla da aradaki husumet son bulacaktır. Ömer bu anlaşmaya karşı çıkar.

GERÇEK ORTAYA ÇIKIYOR

Ömer’in Celal Ağa’nın oğlu olduğunu öğrenen Sultan, hiçbir şey demeden konaktan ayrılır. Ömer, her yerde Sultan’ı ararken, Sultan’ın geride bıraktığı eşyaları Asiye’ye verilir. Asiye, Sultan’ın çantasından çıkan Osman Ağa’nın fotoğrafını görünce yıllardır özlemini çektiği kızının Sultan olduğunu anlar.

Bu sırada herkes Celal Ağa’nın emrini yerine getirmek için köy meydanında toplanır. Sultan, uğursuzluk getireceğine inanılan devenin ayağa kalkmasını sağlarken köye baraj inşaatını getirecek mühendis olduğu da ortaya çıkar. Ömer ise rüyalarında gördüğü kızın gerçekte kim olduğuyla yüzleşir.

Kara Agac Dizisi 5

KARA AĞAÇ DESTANI KADROSU

Yapımcı: Hasan Karul

Yönetmen: Ufuk Hakan Eren Senaryo: Mustafa Becit - Selman Kılıçaslan

Oyuncular: Olgun Şimşek (Celal Ağa), Emre Kıvılcım (Ömer), Meltem Akçöl (Sultan), Özlem Conker (Asiye), Hakan Boyav (Latif Bey), Merih Öztürk (Gülnaz),Gülçin Hatıhan (Naile), İsmail Hakkı (Çoban Ali), Sevtap Özaltun (Zeynep), Oğulcan Arman Uslu (Merdo), Mehmet Güler (İlyas Kahya), Sekvan Serinkaya (Hamido), Deniz Altan (Sevim), Kenan Ciniviz (Feyzo), Eray Ertüren (Kadri), Tuncay Beyazıt (Hamza), Nurhayat Boz (Gülcan), Mehmet Şeker (Bedo), Mert Karabulut (Veysi), Sultan Sarohan (Dilo), Taylan Meydan (Bekiro), Halil Demir (Şeyhmus), Burçin Yıldırım (Hüsna), Berfin Kıymaz (Reyhan), Adem Türkyılmaz (Adem), Alessa Dilara Demircan (Rabia) ve Ayten Uncuoğlu (Paşa Kadın)

KARA AĞAÇ DESTANI DİZİSİ 2. BÖLÜM FRAGMAN: İNTİKAM ALMAYA GELMEDİM, TOPRAKLARIMA DÖNDÜM

Editör: Halide Tonga