Karabük'te vahşice öldürülen Gabonlu üniversite öğrencisi Dina'nın katil şüphelisi Dursun Acar'ın iddianamesi hazırlandı. İddianamede, Acar'ın Dina'ya cinsel saldırıda bulunduğu ve daha sonra boğarak öldürdüğü belirtildi. 3 kez gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Acar hakkında iddianame hazırlandı. Dosyada, cinsel saldırı iddiası da yer aldı… O detay ise yaşanan vahşetin adeta kanıtı oldu!

gabon

SİYAHİ KADINLARDAN HOŞLANIYORMUŞ

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Dina'nın ölümüne ilişkin 'kısıtlılık' kararı ile yürüttüğü soruşturmayı tamamlayarak iddianameyi hazırladı. İddianamedeki detaylar, yaşanan vahşetin kanıtıydı… Olay günü Dina'nın apartmanın boşluğunda birileriyle tartıştığı ve görgü tanığının 'polisi aradım' demesi üzerine seslerin kesildiğine iddianamede yer verilirken, Dina'nın apartmanın duvarından atlayarak kaçtığı ancak kimsenin takip etmediği vurgulandı.

Genç kızın kaçarken sokakta isteyerek Dursun Acar'ın idaresindeki otomobile bindiği iddianamede belirtilirken, Acar'ın ise kızın eli ve yüzünde kanlar olduğunu, Türkçe bilmediğini ancak 'hastane' dediği için aracına aldığını söylediği aktarıldı. Acar ile daha öncesinde görüştüğü belirlenen siyahi kadınlar ise kendilerini aracıyla istedikleri yere götürdüğünü, cinsel ilişkiye girmediklerini ancak cinsel görüşmeler yaptıklarını ifade etti. İddianamede; Dina ile daha önce görüşmediği tespit edildiği belirtilen Acar'ın ise siyahi kadınları daha çekici bulduğunu, siyahi kadınlarla birlikte olmaktan hoşlandığını söyleyerek kendini savunduğu aktarıldı. Acar'ın telefonunda siyahi kadınlara ait fotoğraflar olduğu da iddianamede yer aldı.

dinanin-katili

İddianamede genç kızın Acar'ın otomobilinden bir anda inmesinin ve demir çitlerden atlayarak kaçmasının hayatın olağan akışına aykırı olduğunu yer aldı. Acar'ın, otomobilinde Dina'ya cinsel saldırıda bulunduğuna kanaat geçirilirken Dursun Acar'ın, genç kızın kendisinden kaçtığını bilmesine rağmen ısrarla takip ederek, dereye düşmesine sebebiyet verdiğinin anlaşıldığı vurgulandı.

gabonlu-dina-dere-yataginda-olu-bulunmustu-
Kamera görüntülerinde dere yatağına giderek 7 dakika geçirdiği anlaşılan Acar'ın, genç kızı dereye atıp atmadığı tespit edilemese de genç kızın aniden araçtan inerek kaçmasının cinsel saldırı sonucu olduğunu belirten savcı, Acar'ın doğrudan kastla hareket ettiğinin kabul edildiğini belirterek, 'çocuğun cinsel istismarına teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar, 'kendini savunamayacak durumda olan kişiyi suçu gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme' suçundan ise ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Karabük Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianameyle Dursun Acar hakkında 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'cinsel istismar' suçlamasından 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Acar, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: DHA