Karaman İl Jandarma Komutanlığınca asayiş, kaçakçılık ve trafik olayları başta olmak üzere, vatandaşların huzurunu bozacak her türlü suçun önlenmesi, işlenmiş suçların ortaya çıkarılması, suça karışan ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Jandarma ekiplerinin 1 hafta içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda çok sayıda ruhsatsız av tüfeği, tabanca, mermi ve birçok uyuşturucu madde ele geçirilirken, aranan 30 şüpheli de yakayı ele verdi.    

Karaman’da jandarmadan huzur ve güven operasyonu

1 HAFTADA 30 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Çalışmalar kapsamında, 1 hafta içerisinde 10 bin 521 kişi ve 3 bin 612 araç sorgulandı. Yapılan sorgulamalar sonucunda; 'kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, hırsızlık, dolandırıcılık, kasten yaralama başta olmak üzere çeşitli suçlardan aranan 30 kişi yakalandı. Jandarma ekiplerinin çalışmaları neticesinde 2 şüpheli tutuklandı, 8 araç sürücüsüne ehliyetsiz, yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan işlem yapıldı ve 14 araç trafikten men edildi. Ayrıca yapılan aramalarda 5 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 3 adet piyade tüfeği fişeği, 406 adet tabanca fişeği, 2 bin 806 adet av tüfeği fişeği, 17 gram kubar esrar, 30 adet sentetik hap, 16 gram kenevir tohumu, 1 adet dedektör, 9 adet tarihi eser obje, çeşitli kazı malzemeleri, 22 bin 930 adet tütüne doldurulmuş makaron, 400 adet boş makaron ile doldurma aparatları ele geçirildi. 

Karaman’da jandarmadan huzur ve güven operasyonu

JANDARMADAN KARARLILIK MESAJI

Operasyonların ardından Karaman İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlimizde huzur ve güven ortamının devamını sağlamaya yönelik denetim ve uygulamalara kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edilecektir" ifadeleri kullanıldı.  

Editör: Meltem Kaya Sapmaz