İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan Karacaahmet Mezarlığı’nda, dehşete düşüren bir olay yaşandı. Üzeri taşla kapatılan erkek cesedinin faili belirlendi, başka suç işlerken kıskıvrak yakalandı.

Habertürk'te yer alan habere göre, mezarlıktaki güvenlik personeli üzerine mezar taşı konulmuş bir erkek cesedi gördü.

ÖNCE DARP SONRA BIÇAK

Güvenlik personelinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları araştırmada, önce darp edilen daha sonra bıçaklanarak öldürülen kişinin Kazım Yavaşçı olduğu belirlendi.

ZANLININ EŞKALİ SAPTANDI

Maktulün kimliğinin belirlenmesinin ardından çalışma başlatan Üsküdar Asayiş Büro Amirliği ekipleri, güvenlik görevlileri tarafından bölgede dolaşan şüpheli bir kişinin eşkalini saptadı.

GENÇ KIZI GASBEDERKEN YAKALANDI

Eşkal doğrultusunda çalışma yapan polis, mezarlık bölgesinin yakınında gasp edilen bir genç kızın ifadelerine başvurdu. Genç kızı gasp eden şüpheli Tayfun Akdağ yakalandı. Kısa çalışmanın ardından şüphelinin mezarlıkta cesedi bulunan Kazım Yavaşcı’yı öldüren zanlı olduğu belirlendi.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Gözaltına alınan Akdağ, cinayeti itiraf etti. Akdağ'ın, "Konuşurken tartıştık. Küfür etmeye başlayınca önce darp ettim. Sonra da bıçakla öldürdüm" dediği öğrenildi. Cinayeti itiraf eden Akdağ tutuklanarak cezaevine gönderildi.