Olay saat 21.00'de Danişmentgazi Mahallesi’nde meydana geldi.

Kays11

5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU TACİZ İDDİASI

İddiaya göre yabancı uyruklu bir kişi, 5 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğu taciz ederken yakalandı. Olay sonrası toplanan mahalle sakinleri, şüpheliyi yakalamak için taşkınlık çıkardı.

Kays10

MAHALLELİ TOPLANDI, ŞÜPHELİ YAKALANDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis Özel Harekat ekipleri tarafından yakalanan şüpheli, bölgeden uzaklaştırıldı.

Kays9

ARAÇLAR TERS ÇEVRİLDİ, İŞ YERLERİ ATEŞE VERİLDİ

Kalabalık grup araçları ters çevirdi ve yabancı uyruklu vatandaşlara ait bazı iş yerlerini ise ateşe verdi. TOMA araçları ile müdahale edilen olayda polisin, kalabalığı dağıtmak için müdahalesi sürüyor.

Kays8

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: ÇOCUK KORUMA ALTINDA

Kayseri Valiliği olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kays5

Açıklamada, "İlimiz Danışmentgazi Mahallesi'nde Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde emniyet birimlerimizce şahıs gözaltına alınmış olup, çocuğumuz ise birimlerimizce koruma altına alınmıştır. Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup vatandaşlarımızın itidalli davranarak resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içerisinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur." ifadelerine yer verildi.