Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA) - Süper Lig'in 23'üncü haftasında Kayserispor, konuk ettiği Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz ile Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, “Bugün ilk yarıya aslında iyi başladık. Gollük pozisyonları da bulduk ama değerlendiremedik. Gol yedikten sonra mental olarak düştük. Bunu da çalışarak değiştirmemiz lazım. Devreye mağlup olarak girdik. Oyuncularımız ikinci devre reaksiyon gösterdiler. Onlara çok teşekkür ediyorum. Onlara da bu yakışırdı. 1-1’i yakaladık. Galip gelecek pozisyonları da bulduk ama ne yazık ki değerlendiremedik. Uzun bir aradan sonra puan aldık bu yönden biraz sevindirici olsa da kazanamamaktan dolayı da üzgünüz. Kazanacak yeterince pozisyonları bulduk. Daha iyi olacağız. Çok çalışıp, tekrar yapacağız. Çünkü, bu ligde her puanın çok büyük değeri var" diye konuştu.
"BENİM HER OYUNCUM DEĞERLİDİR"
Transfer takviyesi olup olmayacağının sorulması üzerine ise Burak Yılmaz, “Tabiki de transfere ihtiyacımız var. ‘Şu mevki, bu mevki’ diyerekten onları kırmak ya da üzmek ya da onların yetersiz olduklarını onlara düşündürmek istemem. Oyuncuların gardını düşürmek istemiyorum. Çünkü, küçük de olsa transferi aşamama gibi de bir olayımız da var. O yüzden kesinlikle benim için en değerli olan elimde olan oyuncudur. Her mevkiye oyuncu isterim. Ama şu mevki bu mevki demem doğru olmaz” cevabını verdi.
SERGEN YALÇIN: KAZANAMIYORSANIZ, KAYBETMEYECEKSİNİZ
Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, zor bir maç olduğunu aktarak, "Özellikle zeminin çok futbol oynamaya müsait olmadığı, oynayan takımın çok oynayabilecek bir oyununun olmadığı bir zemindi. Oyunun ilk yarısı bizim tarafımızdan iyi geçti. Öne de geçtik. İlk yarıda maçı bitirecek pozisyonları da yakaladık. Eğer ikinci golü bulsaydık maçı ilk yarı bitirebilirdik. İkinci yarı beklediğimiz gibi oldu. Oyunda etkinliğimiz olmadı. Skoru koruma ve oyunu kurtarma telaşına düştük. Aslında böyle bir oyun mantalitemiz yok ama futbolda doğal olarak bazen oyuncular skoru korur. Bunlar çok normal. Bana göre 1-1’lik skor adaletli gibi görünüyor. Ocak ayı zor bir ay. Kadro derinliğimiz çok yok. Oyuncularımız çok mücadele ediyorlar. Çok dar bir puan cetveli var. Deplasmanda da kaybetmiyoruz. Kazanamıyorsanız kaybetmeyeceksiniz mantığı bizim için iyi bir mantık. Önümüzdeki 3 maçlık seriye hazırlanıp oradan iyi bir şekilde çıkmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Burak Yılmaz'ın açıklamaları
​-Sergen Yalçın'ın açıklamaları
(FOTOĞRAFLI)

Kaynak: dha