AK Partide 27. dönem Sakarya milletvekilliği yapan motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, katıldığı bir programda “milletvekilliği” itiraflarıyla gündem  oldu.

Erdoğan Sofuoglu1

BİR HAFTA SONRA PİŞMAN OLMUŞ

Milletvekili olduktan bir hafta sonra pişmanlık duyduğunu ve istifa etmek için her yolu denediğini aktaran Sofuoğlu, 5 yıllık vekillik kariyerini "Hayatımın büyük hatasıdır.” şeklinde değerlendirdi.

“KARİYERİMİN ZİRVESİYDİ, YARIŞLARI BIRAKTIRDI BANA”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşme sonrasında yarışlara ara verdiğine dikkati çeken Sofuoğlu, milletvekili adayı listesine adının yazılmasının ardından partiden yoğun talepler geldiğini şu sözlerle anlattı:

"Danışmanlarından birini aradım, 'Cumhurbaşkanının program nerede, hemen oraya geleceğim. Ben bu işi yapmam, yapamam abi. Beni çıkartın listenizden.’ dedim. Mahvoldum 3 haftada taleplerden, isteklerden, beklentilerden, partinin ‘şuraya git, buraya git' demelerinden. Kariyerimin zirvesiydi, deli gibi para kazanıyordum. Yarışları bıraktırdı bana, rahat rahat hayat yaşayacaktım ben, ‘Bu ne abi?’ dedim. 'Sakın, öyle bir şey yapamazsın, biz sana güvendik, çok kötü reklam yaparlar, bunu kullanırlar' falan, beni caydırdı."

Soguoglu1

“MİLLETVEKİLLİĞİ NASIL BİR ŞEY, BİLSEYDİM…”

Program sunucusu Fatih Altaylı’nın, “Bir daha milletvekilliği yapmazsın değil mi?" sorusunu da yanıtlayan Sofuoğlu, "Yok ağabey, hayatımdaki en büyük hatalardan biriydi Cumhurbaşkanı’na orada 'Yaparım' demek. Ama bilseydim biraz milletvekilliği nasıl bir şey... Hayatımın büyük hatasıdır.” yanıtını verdi.

Editör: Murat Kaya