Edinilen bilgilere göre, Osmaniye’den Adana’ya hırsızlık yapmaya gelen 19 yaşındaki Mine A., 18 yaşındaki Pınar G. ve 17 yaşındaki L.G. yüklü miktarda para ve ziynet eşyası çaldı.

2 MİLYON TL VE ZİYNET EŞYALARI ÇALMIŞLAR
Şüpheliler kentin farklı noktalarından bulunan 15 farklı apartman dairesinden hırsızlık yaptı. Şüpheli kadınlar girdikleri evlerden cep telefonu, saat ve ziynet eşyası gibi maddiyatı yüksek malzemeleri çalarak yaklaşık 2 milyon TL değerinde para çaldı.

adana kadın hırsızlar

OSMANİYE KAÇAKLARINI ÖZEL EKİP YAKALADI
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, kent genelinde 15 ayrı apartman dairesinden yaklaşık 2 milyon TL değerinde ziynet eşyası ve para çalınmasıyla ilgili çalışma başlattı. Şüphelilerin girdiği evlerin güvenlik kameraları incelenmeye başlandı. Yapılan incelemelerde şüphelilerin kimliklerini tespit eden polis, Osmaniye’ye kaçtıklarına belirledi.
Bunun üzerine Adana’dan çıkan özel hırsızlık ekibi, söz konusu hırsız kadınları saklandığı evlerinden yaptığı operasyonla yakaladı.

adana kadın hırsızlar1

GÖRÜNTÜLERİ YALANLADILAR
Emniyete götürülen kadınlar verdiklerin ifadelerinde, hırsızlık yapmadıklarını ve güvenlik kamerasındaki görüntüdeki kişilerin kendileri olmadığını iddia etti.

TUTUKLANDILAR
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk olan Mine A., Pınar G., ve L.G. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Öte yandan, Mine A, ile birlikte hareket eden ve kimlikleri belirlenen 2 şüphelinin yakalanması için de çalışmalar sürüyor.