ABD'li bir asker, İsrail'in Washington Büyükelçiliğinin önüne gelerek başından aşağı benzin dökerek kendini ateşe vermişti. Peki kendini yakan ABD'li asker kimdir? Soykırıma ortak olmayacağını söyleyerek kendini yakan ABD'li askerin kim olduğu merak ediliyor. İsrail'in Washington Büyükelçiliğinin önünde kendini yakan ABD'li asker kimdir? Kendini yakan ABD'li asker kaç yaşında? Kendini yakan ABD'li asker öldü mü?

KENDİNİ YAKAN ABD'Lİ ASKER KİMDİR?

İsrail'in Washington Büyükelçiliğinin önüne gelerek başından aşağı benzin dökerek kendini ateşe veren ABD'li askerin ismi Aaron Bushnell'dir. ABD Hava Kuvvetleri askeridir. Sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde, kamuflaj giyen ve "Artık soykırıma iştirak etmeyeceğim." diyen Bushnell'in üst üste nefesi kesilene kadar "Filistin'e özgürlük" diye bağırdığı dikkati çekmişti.

Kendisini yakarak hayatını kaybeden ABD'li asker sosyal medyada gündem oldu

KENDİNİ YAKAN ABD'Lİ ASKER YAZILIM MÜHENDİSİ Mİ?

ABD Hava Kuvvetleri askeri Aaron Bushnell'e ait olduğu değerlendirilen ancak teyit edilemeyen sosyal medya hesaplarında, yazılım mühendisliğindeki tecrübeleri dikkati çeken Bushnell'in ekip çalışmalarında yöneticilerinden övgü aldığı belirtiliyor.

AORAN BUSHNELL'İN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

ABD Hava Kuvvetleri'nin aktif personeli olduğunu duyurduğu Bushnell'e ait olduğu değerlendirilen sosyal medya hesaplarından biri LinkedIn. Kariyer hesabı LinkedIn'de Aaron Bushnell ismiyle yer alan profilde, bu kişinin, Utah eyaletinde Western Governor's Üniversitesinde Yazılım Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi yaptığı belirtiliyor.

Israilin Washington Buyukelciligi Onunde Bir Kisi Kendini Yakti Aa 26 Subat2024 2

AORAN BUSHNELL'İN EĞİTİM HAYATI

Bushnell'in, Southern New Hampshire Üniversitesinde Yazılım Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi aldığı görülüyor. Hesaba göre, Bushnell, Maryland Global Campus Üniversitesinde Bilgisayar Bilimi bölümünde okudu, ayrıca Python, Perl bilgisayar dilleri, Red Hat Enterprise Linux (RHEL) işletim sistemi ve Ansible yazılım platformuna hakim bir yazılım mühendisi.

Eylül 2020'de CompTIA Security+ siber güvenlik sertifikası alan Bushnell'in becerileri arasında web geliştirme, ağ yönetimi, bilişim yönetimi, windows sistem yönetimi, ağ güvenliği, siber güvenlik ve bilişim işlemleri yer alıyor.

AORAN BUSHNELL KAÇ YAŞINDA?

LinkedIn hesabında, 25 yaşındaki Bushnell'in, yaptığı işlerde ekip çalışmasında başarılı olduğu ve bu nedenle yöneticilerinden övgü aldığı yazıyor.

Israilin Washington Buyukelciligi Onunde Bir Kisi Kendini Yakti Aa 26Subat2024 1

AORAN BUSHNELL'İN ABD HAVA KUVVETLERİNDEKİ KARİYERİ

LinkedIn profiline göre, ABD Hava Kuvvetlerinde yedi ay boyunca temel ve teknik eğitim alan Bushnell, eğitimini birinci olarak tamamlamasının ardından iki yıl boyunca Bilişim Teknolojileri Altyapısı İzleme ve Gözetim görevinde yer aldı.

Bushnell'in halihazırda ABD Hava Kuvvetlerinde, DevOps Mühendisi olarak çalıştığı ifade ediliyor. Aaron Bushnell'in 2015-2017'de Hristiyanlık içerikli kitaplar ve müzikler üreten Paraclete Press adlı bir şirkette Bilişim ve Ağ Geliştirme Uzmanı olarak çalıştığı da belirtiliyor.

AORAN BUSHNELL'İN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Bushnell'in bir Twitch kanalına yönlendirdiği paylaşımda da "Birçoğumuz 'Kölelik döneminde yaşıyor olsaydım ne yapardım? Ya da Güney'deki Jim Crow döneminde yaşıyor olsaydım, apartheid altında olsaydım ya da ülkem soykırım yapıyor olsaydı ne yapardım?' diye sormayı severiz. Şu anda bunu yapıyorsunuz." ifadeleri kullanılıyor.

Israilin Washington Buyukelciligi Onunde Bir Kisi Kendini Yakti Aa 26 Subat2024 3

Bushnell'e ait olduğu sanılan Facebook hesabında paylaşılan bir fotoğrafta 2018'de görev sırasında öldürülen polis Sean Gannon ile K-9 köpeği Nero'nun anıldığı bir tişörtü tutan grup üyelerinin arasında kendisi de görülüyor.

Facebook hesabına göre, Bushnell, Kent State Üniversitesi içinde kurulan "Students for Justice in Palestine (Filistin'deki Öğrenciler için Adalet)" topluluğunun sayfasını takip ediyor.

AORAN BUSHNELL ÖLDÜ MÜ?

ABD basını tarafından servis edilen haberlere göre, Bushnell hayatını kaybetti.

Editör: Halide Tonga