Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan Kongresi sona erdi ancak eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gündemden düşmüyor. 

Kurultayın sonunda yeni genel başkan Özgür Özel olmuş ve Kemal Kılıçdaroğlu adaylıktan çekilmediği için tepki çekmişti. Kurultayın ardından Gazeteci Saygı Öztürk'e konuşan CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlık seçiminin ikinci turundan adaylıktan neden çekilmediğine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

"TALİMATLA YAPIYORMUŞUM GİBİ"

Kılıçdaroğlu, ilk turun ardından divan başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü belirterek, "Özgür Beyi çağırın, ben elini kaldırayım" dediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Fakat daha genel kurul salonuna gitmeden bir Twitter hesabından farklı bir dille 'sanki bunu bir talimatla yapıyormuşum' gibi tweet atıldı" dedi.

YAŞANAN İKİ OLAY KARARINI ETKİLEDİ

Tweeti atan hesabın Ekrem İmamoğlu'na yakın olduğunun ifade edilmesinden sonra "Bu tweet çok ağırıma gitti" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, yaşanan sürecin ardından depremzede bir muhtarın ağlayarak yanına geldiğini aktardı. Muhtarın "Adaylıktan çekilirsen ben de çocuklarım da hakkımızı helal etmiyoruz" dediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, yaşanan iki olayın kararında etkili olduğunu savundu.