Şanlıurfa'da bir kiliseye dadanan hırsız, ibadette kullanılan bronz şamdanları çaldı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.Edinilen bilgiye göre olay, Eyyübiye ilçesine bağlı Yusufpaşa Mahallesi'nde yaşandı. Tadilat çalışmaları devam eden kiliseye akşam saatlerinde hırsız girdi. Duvarın üzerinden atlayarak içeri giren hırsız, bir süre gezindikten sonra ibadette kullanılan bronz şamdanları çaldı.

A W231939 02

50 BİN TL DEĞERİNDEKİ ŞAMDANI 250 TL'YE ANTİKACIYA SATMIŞ

Sabah saatlerinde kiliseye giden Pastör Eyüp Badem, şamdanları yerinde göremeyince çalındığını fark etti. Durumun polise bildirilmesiyle harekete geçen ekipler, güvenlik kamerasından hırsızın kimliğini tespit etti. Hırsız, 50 bin TL değerindeki bronz şamdanları 250 TL'ye bir antikacıya satarken yakalandı. Şamdanlar ise tekrar sahibine teslim edildi.

A W231939 08

"POLİS EKİPLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ"

Pastör Badem, kısa sürede şamdanları bulan polis ekiplerine teşekkür etti. Badem, "Kilisemizde şamdanlar burada bulunuyordu. Sabah geldiğimizde şamdanların yerinde olmadığını fark ettik. Araştırdık, çalındığının farkına vardık. Şamdanlarımız bağış yolu ile yurt dışından gelmişti. Arkadaşlar bağışladılar. Türkiye'de de olmadığı için çok kıymetli bir eserdir. Bu şamdanları ibadette kullanıyoruz. Bronzdan yapılan bu şamdanların yaklaşık 50 bin TL bir değeri var. Çalındıktan sonra polise başvurduk, bir gün içinde şahsın kimliği tespit edilerek yakalandı. Polis ekiplerine teşekkür ederiz. ifadelerini kullandı.

A W231939 04

Editör: Barış Sözal