Kim 5 Milyon İster” isimli yarışma programında ünlü sunucu Kenan İmirzalıoğlu “Teletubbies (Teletabiler) karakterlerinden hangisinin donarak öldüğünü” sorması, olaydan haberi olmayan Teletabi sevenlerinin merakına mucip oldu.

Soru vesilesiyle hem Teletubbies (Teletabiler) ve Teletubbies karakterleri hatırlanmıştı.

KİM 5 MİLYON İSTER'DE SOĞUKTAN DONARAK ÖLEN TELETABİ KARAKTERİ SORULDU

Kenan İmirzalıoğlu, yarışmacıya şu soruyu yöneltti:

“ ‘Teletubbies’ adlı televizyon programındaki hangi karakteri canlandıran oyuncu, 2018'de İngiltere'de bir caddede soğuktan donarak ölmüştür?”

A) Tinky Winky
B) Dipsy
C) Laa - Laa
D) Po

90’lı yıllara damgasını vuran çocuk dizisi Teletabiler’in en sevilen karakteri mor renkli Tinky Winky idi. Öyle ki, anahtarlık, biblo ya da bebek gibi maskotları ilk üretildiğinde en çok satışı yapılan karakterin Tinky Winky olması üzerine şirketler neredeyse sadece Tinky Winky ürünleri basmaya, üretmeye başlamıştı.

TINKY WINKY NASIL ÖLDÜ?

Teletabiler’de Tinky Winky karakterini canlandıran Simon Shelton Barnes, 2018’de İngiltere’de 52 yaşında hayata veda etmişti.

İngiliz oyuncu Simon Shelton Barnes’in ölümü ile ilgili o dönem yapılan açıklamada, vücut sıcaklığının 35 derecenin altına düştüğü ve girdiği hipotermi sebebiyle yaşamını yitirdği açıklanmıştı. Simon Shelton Barnes’in cansız bedeni bir Liverpool sokağında polis memurları tarafından bulunmuştu.

Teletabiler’in mor renkli, sevimli karakteri Tinky Winky’yi canlandıran İngiliz aktörün öldüğünü, ölümünün son derece acı verici şekilde gerçekleştiğini “Kim 5 Milyon İster?” yarışma programında öğrenenler üzüntü yaşadılar.