Kim Milyoner Olmak İster yarışma programında geçtiğimiz günlerde herkesin beğenisini toplayan Rabia Birsen Göğercin, pozitif enerjisi ve bilgisi ile yarışmada dikkatleri çekmişti. 1 Milyonluk soruyu açtırmaya hak kazanan Rabia Birsen, güler yüzüyle herkesi güldürürken, yaşadığı talihsiz kaza ile ağlatmıştı. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Rabia Birsen Göğercin, peş peşe verdiği cevaplarla 1 milyon TL'lik soruyu açtırmaya hak kazanmıştı. Göğercin, verdiği yanıtla 1 milyon TL'lik ödülün sahibi oldu. Peki, 1 milyonluk soru ve cevabı neydi? İşte detaylar..

rabia-birsen-kim-milyoner-olmak-ister-ATV

Bir Milyonluk Soruyu Açtırdı!

ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada geçtiğimiz hafta yarışmaya katılan 24 yaşındaki Konya doğumlu Rabi Birsen Göğercin, adeta yarışmaya damga vurdu. Yaşadığı bir kazada elini kaybeden ve Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Rabia Birsen Göğercin, oldukça başarılı bir performans sergileyerek 400.000 TL değerindeki soruyu doğru yanıtladı ve 1 Milyon Liralık soruyu açtırmaya hak kazandı. Sunucu Kenan İmirzalıoğlu, "Harikasın" diyerek programda 1 milyon değerindeki soruyu görecek 6. yarışmacı olmaya hak kazanan Rabia Birsen'in alnından öptü.

10 Eylül Pazar gecesi ise Kim Milyoner Olmak İster'de tarihi bir gece yaşandı. Kim Milyoner Olmak İster'in 10 Eylül tarihinde yayımlanan bölümüde 1 milyon lira değerindeki soru program tarihinde 6. defa açıldı. Yarışmacı ve tüm Türkiye bu gece 1 milyon liralık soruyu gördü. 

kim-milyoner-olmak-ister-bir-milyonluk-soru

Kim Milyoner Olmak İster 1 Milyonluk Soru

İşte Milyoner 1 milyon liralık soru: "Türkiye'deki 81 ilin adında bu 4 harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?" oldu.
Seçenekler arasında ise; 'A- Ş', 'B- V', 'C- G' ve 'D- H' yer aldı. Rabia Birsen ve Kenan İmirzalıoğlu'nun sohbeti sonrası, yarışmacı 1 milyon liralık soruyu cevaplamak için uzun süre düşündü. Joker hakkı kalmayan Rabia, şansını illeri saymaya çalışarak denedi ve uzun ve detaylı bir düşünmenin ardından 'B- V' cevabını verdi. Heyecanlı bir bekleyiş sonrasında, doğru cevap ışığı yandı. Yarışmacı seçtiği şıkkın doğru olduğunu görünce büyük mutluluk yaşadı. 1 Milyon TL'nin sahibi olan yarışmacı, sevinç göz yaşlarıyla ünlü sunucu ile duygularını paylaştı. Rabia Birsen Göğercin, "Beni hiç tanımayan insanlar bile bana inandı. Bu beni çok mutlu etti." dedi.