Geçtiğimiz günlerde ev sahibi-kiracı anlaşmazlığında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Ev sahibine kızan kadın, evi ateşe verdi. Alev alev kalan evden bir tek köpeğini alarak çıkan kadın şimdi de yardım istiyor.

Ev sahibiyle anlaşmazlık yaşayan Gönül Doğan, aylar önce kiracı olduğu evi yaktı. Ev sahibini 440 bin TL zarara uğratan ve işsiz olduğu için tekrar eve çıkamayan kadın şimdi Bakırköy'de bir parkta kurduğu çadırda yaşıyor. 

kiraciydi evi yakti 1 (2)

“ÇOK PİŞMANIM, KEŞKE YAPMASAYDIM”

Mahalle sakinlerinin yardımı ile yaşamaya çalışan Doğan, “Bakkala borcum var, göğsümden boğazıma kadar ağrıyor soğuktan. Çok pişmanım, keşke yapmasaydım.” diyerek gözyaşı döktü.

KÖPEĞİNİ BIRAKMADIĞI İÇİN YARDIM ALAMADI

Evini yaktığı ev sahibiyle davalık olan Doğan, “Keşke yapmasaydım. Belki de delirdim tedavi etsinler” diyerek yardım beklediğini söylerken, ‘evladım’ dediği köpeği ‘Buz’u bırakmak istemediği için kaymakamlığın ya da valiliğin sunduğu imkanlardan da faydalanamıyor.

HAYIRSEVERLERE SESLENDİ

Doğan, hayırseverlere seslenerek “Köpeğinizi alamayız dediler. Ben de bunu bırakıp gidemedim, evladım. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum, ben duyarlı insanların bana bir yardım eli uzatmalarını bekliyorum” dedi.