İstanbul’un Esenyurt ilçesinde, aldığı suyun parasını vermediğini ileri süren market sahibi, 12 yaşındaki bir kız çocuğunu darp etti. Eve ağlayarak dönen kızını gören anne, markete gidip şikayetçi olacağını söyleyerek adamı cep telefonuyla kayda aldı. Market sahibi önce alay edercesine tuhaf danslar yapmaya başladı, ardından anneye vurdu. Şahıs, polis ekipleri tarafından yüzüstü yere yatırılıp ters kelepçe yapılarak gözaltına alındı.

Eseryurt Market Dans Darp 04062024 Iha (1)

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ?

Olay, dün öğle saatlerinde Zafer Mahallesi’ndeki bir markette gerçekleşti. İddiaya göre, 12 yaşındaki yabancı uyruklu B.B. isimli kız çocuğu, okulundan çıkarak marketten su aldı. Dışarı çıkarken market sahibi Ş.S., kıza suyun ücretini ödemediğini söyleyerek bileğine ve yüzüne şiddet uyguladı. Korkudan ağlayan kız eve geldiğinde durumu annesine anlattı.

Eseryurt Market Dans Darp 04062024 Iha (2)

ANNE ŞİKAYETÇİ OLDU

Kızı ile markete tekrar giden anne C.B., adamdan şikayetçi olacağını söyledi. Kadın, cep telefonu ile adamı videoya çekerken market sahibi ise tuhaf hakaretler sergileyerek dans etmeye ve alay etmeye başladı. Bir süre sonra adam, kadına da vurdu. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Ş.S., polis ekiplerince gözaltına alınarak karakola götürülürken, şahsın dans ettiği ilginç anlar cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.

Eseryurt Market Dans Darp 04062024 Iha (3)

Eseryurt Market Dans Darp 04062024 Iha (4)

ANNE: BİR ŞEY İÇMİŞ GİBİYDİ

Olayla ilgili konuşan Anne C.B., "Kızım bugün eve geldiğinde gözlerinin kırmızı olduğunu gördüm. Onun ağladığını anladım. Ne olduğunu sorduğumda ise su aldığında yaşadığı durumu anlattı. Neden ilk başta söylemediğini sorduğumda ise ‘Ben burada yabancıyım. O yüzden korkuyorum’ dedi. Benim oturma iznim olduğunu söyledim ve beraber markete konuşmak için gittik. Market sahibine ‘Neden kızıma böyle yaptın? Sen kimsin?’ dedim. Kızımın hırsız olduğunu söyledi. ‘Kızıma para lazım değil ki. Ben her gün ona para veriyorum. Aldığı suyun parasını ödedi. Neden böyle yapıyorsun?’ dedim. Bir şey içmiş gibiydi. Hareketler yaptı ve dans etti. Ben de onu videoya çekerek görüntülerini polise vereceğimi ve ondan şikayetçi olacağımı söyledim. Telefonu kapatıp çantama koyduktan sonra o adam benim yüzüme vurdu ve ben düştüm. Düştükten sonra da kızıma vurdu. Daha sonra oradan ayrılıp kızımın okuluna gittik. Orada bir öğretmene söyledik ve polisi aradı. Polis ekipleri geldi. Daha sonra da karakola giderek şikayetçi oldum. Sonra da kızımla hastaneye gittik. Çok korkmuştum. Polis ekiplerine teşekkür ederim. Hemen polis geldi." dedi.

Eseryurt Market Dans Darp 04062024 Iha (6)

KÜÇÜK KIZIN YAŞADIĞI KORKU

Yaşadığı olayı anlatan B.B. ise, "Marketten su aldım. Market sahibi bana parasını ödemediğimi söyledi. Ama ben parasını vermiştim. Bileğimi tuttu ve üç kez yüzüme vurdu. Zaten orada başkaları da vardı. Olaydan sonra eve geldim ve anneme söyledim. Sonra annemle oraya gittik. Annem video çektikten sonra ona vurdu ve annem düştü. Daha sonra da benim kafama vurdu. Polise söyledik ve adamı aldılar." diye konuştu.

Eseryurt Market Dans Darp 04062024 Iha (5)

Editör: Mevlüt Peker