Yaklaşık 5 yıldır İstanbul'da yaşayan Kosovalı şarkıcı Morena Taraku, hırsızlık şoku yaşadı... Eve girmeyi başaran hırsızlar, ziynet ve döviz çalarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, daha önce şarkıcı Berdan Mardini ile yaşadığı aşkla gündeme gelen güzel şarkıcı Taraku'nun Şişli'deki yüksek güvenlikli sitedeki evine hırsızlar girdi. Klip çekimi için 2 hafta önce yurt dışına çıktığı öğrenilen ünlü şarkıcının yardımcısı Serkan Elmas, eve geldiğinde kapının açık ve içerinin de darmadağınık olduğunu gördü. Bunun üzerine Elmas, polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemede, hırsızların adeta 'nokta atışı' yaparak değerli eşyaların yerini buldukları belirlendi.

morena taraku 3

'SADECE BİZİM DAİRE OLMASI DÜŞÜNDÜRÜYOR'

Hırsızların içeri girdiklerinde kıyafet odasına gittiğini ve kilitli olan kapıyı kırarak içeri girdikleri görülürken Elmas, "Evde olmadığımızı bilen biri ki bin küsür daire olduğunu düşünüyorum, sadece bizim daireye girmeleri biraz düşündürüyor insanı" diye konuştu.

morena taraku 1

'KAPIDA ZORLAMA YOK'

"Anahtarla girilmiş kapıda zorlama yok. Ben bu şekilde kilitlemiştim ama anahtarı soktuğumda direkt kapı açıldı. Özel olarak ben bu kapıyı kilitleyerek gittim, anahtarı da sakladım" diyen çalışan, "Morena hanımın ziynet eşyalarının olduğu odanın kapısının kırılmış olduğunu gördüm; bayağı bir çalışmışlar burada" ifadelerini kullandı.

morena taraku 2

10 MİLYON TL'LİK VURGUN

Ünlü şarkıcının olayı duyduğunda şoke olduğunu ve üzüldüğünü kaydeden Elmas, "Nakit olarak 15 bin dolar üzerinde para vardı. Saat, mücevher, kolye, bileklik onların değerini şu an bilmiyorum ancak 10 milyon liranın üstü diye düşünüyorum" dedi.

morena taraku 5

BAŞKA BİR KİŞİNİN KARTIYLA MI SİTEYE GİRDİLER?

Polislerin yüksek güvenlikli siteye başka bir daire sakininin kartıyla girdiği düşünülürken Elmas, şüphelendikleri 2 kişinin olduğunu ve bunu da Emniyetle paylaştıklarını söyledi.

morena taraku 4