Çorum'un Alaca ilçesine bağlı Gazipaşa köyünde, Kurban Bayramı dolasıyla nüfusun yükselmesiyle musluk suyu yetmez hale geldi.

KÖY MUHTARI İSYAN ETTİ

Yaşanan olay üzerine köy muhtarı Muttalip Gül, caminin ezan sisteminden yaptığı anonsla duruma isyan etti. Su motorların 24 saat çalıştığını ancak suyun yetersiz kaldığını dile getirdi.

"YAKIŞIK ALMIYOR KOMŞULAR"

Gül'ün, anonsundan şunları söyledi:

“Yazık, günah. Namaz kılıyorsunuz, oruç tutuyorsunuz. Yakışmıyor böyle şeyler. Kapılarınızın önünde su patlağı oluyor söylemiyorsunuz. İstanbul’dan, Ankara’dan geliyorsunuz burada durup suyu kullanıyorsunuz. Salatalığınızı yiyorsunuz, domatesini yiyorsunuz, ondan sonra kaçıyorsunuz. Yakışık almıyor komşular. 24 saat motor çalışıyor. Bu köye su inmiyor. Yazık günah, insanı isyan ettiriyorsunuz. Ondan sonra, diyorsunuz ki, 'Muhtar köye bakmıyor, muhtar suları akıtmıyor.' Vallahi yazık, yakışmıyor bu köye.” 

CEP TELEFONUYLA KAYDETTİLER

Cami hoparlöründen tüm köye yayılan muhtarın bu isyanı, köylüler tarafından cep telefonuyla kaydedildi. 

Ses kaydının yayılmasından sonra gazetecilere konuşan Muhtar Gül, yaz mevsiminde köyde nüfusun artmasıyla birlikte su sorunu yaşandığına vurgu yaptı. 

"SU KULLANIMINA DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA YAPTIM"

Su kullanımına dikkat çekmek amacıyla anons yaptığını dile getiren Gül, “Yapılan anonstan sonra köylülerimiz de çağrımızı dikkate aldı. Suda toparlanma oldu. Bu tür anonsları diğer köy muhtarlarının da yapmasının faydalı olacağını düşünüyorum.” dedi.