2023 KPSS tercihleri başladı mı? Ne zaman başlayacak? Tarihler belli oldu mu? Bu noktada gözler Ölçme ve Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gelecek açıklamaya çevrildi. KPSS'ye giren milyonlarca aday, sınav sonuçlarının ardından tercihlerin ne zaman yapılacağına ilişkin araştırmalara başladı.

KPSS 2023 sınav süreci tamamlanmış, sonuçları açıklanmıştı. Sınava giren adaylar ise Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihleri için heyecanla bekliyor. Bu noktada lisans mezunu olan adaylar, kamuda çalışmak için gün sayıyor. 2023 KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? Takvimin açıklanıp açıklanmadığı merak ediliyor. 

ÖSYM-kpss-tercih-sonuçları

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

2023 KPSS tercih kılavuzu henüz erişime açılmadı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayınlanacak. İlerleyen günlerde ilk tercih kılavuzunun yayımlanması bekleniyor..

KPSS tercihleri, ÖSYM tarafından yayınlanacak olan tercih kılavuzu kurallarına göre gerçekleştirilecek. KPSS tercihleri Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) resmi sitesi 'https://ais.osym.gov.tr' adresi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak.