2024 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Emekli zamlı bayram ikramiyelerine ilişkin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklamalarda bulunmuştu. Ardından çalışmalar tamamlandı ve müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. 2023 yılında 2 Bin TL olan emekli bayram ikramiyeleri zamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin yüzde 50 artışla 3 bin lira olacağını açıkladı. Yılda 2 kez bayram ikramiyesi alan emekliler, 2024 yılında toplam 6 bin lira ikramiye almış olacak.

Kurbanlik Koc 14052024

Ramazan bayramı ikramiyeleri, 4A (SSK) kapsamında gelir ve maaş alan emeklilere ödeme günü 17 ve 18 olanlara 2 Nisan'da; 19, 20, 21 ve 22 olanlara 3 Nisan'da; 23, 24, 25 ve 26 olanlara 4 Nisan'da ikramiyeler yattı. Bayramdan önce ikramiyelerine kavuşan emekliler, kurban bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatacağını araştırıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca bayram ikramiyeleri vatandaşların hesaplarına yatırılacak.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

Kurban bayramı emekli ikramiye ödeme tarihleri merak ediliyor. 16 Haziran 2024 tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde, emekli bayram ikramiyesi ne kadar, kaç TL? Emekli bayram ikramiyesi en zaman yatacak? gibi soruların yanıtları araştırılıyor. Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılmıştı.

Turk Lirasi T L Para 22112023 Yandex 116

2024 Kurban Bayramı'nda bayram ikramiyeleri artacak mı, ne kadar olacak? sorusunun yanıtı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan geldi. Bakan Işıkhan şubat ayında 3 bin liraya yükseltilen emekli bayram ikramiyesinin artırılmasına yönelik bir çalışma olmadığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ödeme takvimini duyuracağını söyledi.

Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, "Kurban Bayramı için ödeme takvimini belirlemeye gayret ediyoruz. Yakın zamanda da Sayın Cumhurbaşkanımız tarihini duyuracak” ifadelerini kullandı.

Turk Lirasi T L Para 22112023 Yandex 109

2024 Kurban Bayramı ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarihleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyuracağı belirtildi. Bu yıl Kurban Bayramı 16 Haziran Pazar günü başlayacak. Buna göre 15 Haziran Cumartesi günü öncesi 3 bin TL olan emekli bayram ikramiyeleri ödemelerinin yapılması bekleniyor. Emekli bayram ikramiyeleri, maaş alınan banka aracılığıyla hesaplara aktarılıyor. Bayram ikramiyeleri e-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.
 

Editör: Nurseli Fırat