Şanlıurfa’da motosikletinin plakasındaki harf ve rakamları siyah bantla değiştirip trafikte tehlikeli akrobasi hareketleri yapan sürücü, polisten kaçamadı.

Sanliurfa Akrobasi Plaka Gizleme 28052024 Iha (1)

POLİS TAKİBİNDEN KAÇAMADI

Edinilen bilgiye göre olay, Şanlıurfa'da meydana geldi. M.B.Ç. isimli şahıs, motosikletinin plakasındaki harf ve rakamları siyah bantla değiştirerek trafikte tehlikeli akrobasi hareketleri yaptı. Bu hareketleri şehrin çeşitli bölgelerindeki trafiğe açık yollarda gerçekleştiren sürücünün kurnazlığı polise karşı işe yaramadı.

Sanliurfa Akrobasi Plaka Gizleme 28052024 Iha (2)

SOSYAL MEDYA GÖRÜNTÜLERİ İNCELENDİ

Sosyal medyada paylaşılan görüntüleri inceleyen polis ekipleri, 68 AET 098 görünen sürücünün gerçek plakasının 63 AFT 098 olduğunu tespit etti. Bu bilgi üzerine harekete geçen sivil trafik ekipleri, sürücüyü ve motosikleti kısa sürede buldu.

Sanliurfa Akrobasi Plaka Gizleme 28052024 Iha (3)

İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Plakaya yapıştırılmış bantları söken polis ekipleri, motosikleti trafikten men etti. Sürücü M.B.Ç.'ye ise idari para cezası uygulandı. Bu cezalarla ilgili detaylı bilgi verilmezken, polisin kararlı ve hızlı müdahalesi sayesinde olayın büyümeden kontrol altına alındığı belirtildi.

Sanliurfa Akrobasi Plaka Gizleme 28052024 Iha (4)

Sanliurfa Akrobasi Plaka Gizleme 28052024 Iha (5)

Editör: Mevlüt Peker